19/05/2026
🤝 18 maja 2026 r. z naszej inicjatywy odbyło się spotkanie konsultacyjno-doradcze dotyczące możliwości pozyskiwania środków grantowych i dotacyjnych oraz rozwijania podmiotów ekonomii społecznej.
📌 Spotkanie było adresowane do podmiotów działających na terenie Gminy Golub-Dobrzyń, w tym organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych.
👥 Na nasze zaproszenie w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych podmiotów, a także osoby reprezentujące instytucje wspierające rozwój inicjatyw społecznych i lokalnych. Obecni byli m.in. Ryszard Konopka – trener i szkoleniowiec OWES TŁOK w Toruniu, Katarzyna Sadowska – kierownik Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” oraz Iwona Pilachowska – pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Golubiu-Dobrzyniu.
💡 Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkania treści i informacje pomogą lokalnym podmiotom w skuteczniejszym pozyskiwaniu środków na działalność statutową, a także przyczynią się do efektywniejszego rozwoju sieci usług społecznych i animacji lokalnego środowiska.
📝 Podczas spotkania zadeklarowaliśmy również wsparcie i pomoc merytoryczną w przygotowywaniu wniosków projektowych oraz realizacji przedsięwzięć.