02/06/2026
W tym roku na terenie naszego Nadleśnictwa co najmniej 4 pary sokołów wędrownych przystąpiły do lęgów. Na świat przyszło 11 piskląt. Dla śledzenia ich dalszych losów założono im obrączki: zieloną 🟢ornitologiczną (ptasi pesel mówiący, że ptak przyszedł na świat w gnieździe zlokalizowany na drzewie) oraz niebieską 🔵 obserwacyjną (oznacza ptaka dzikiego). Dzięki obrączkom wiemy, że jeden z samców gniazdujących u nas sokołów wykluł się w 2023 roku po sąsiedzku w Nadleśnictwie Nowogard.
Fot. piskląt Marcin Sołowiej
Fot. dorosłego ptaka Bartosz Racławski