ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach

ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach Oficjalny fanpage ZSO 4 w Gliwicach

Przedwakacyjny kiermasz ofert pracy w naszej szkoleW piątek licealiści naszej szkoły, podobnie jak rok temu, mieli możli...
19/06/2026

Przedwakacyjny kiermasz ofert pracy w naszej szkole

W piątek licealiści naszej szkoły, podobnie jak rok temu, mieli możliwość poznania aktualnych ofert pracy. Zostały one udostępnione przez przedstawicielki Młodzieżowe Centrum Kariery (MCK) z Gliwic i Zabrza.

Wydarzenie to jest organizowane z myślą o uczniach, którzy szukają zatrudnienia krótkoterminowego na okres wakacji. Dla wielu z nich to pierwsza szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego, które często decyduje o znalezieniu stałej pracy w przyszłości.

Uczniom niepełnoletnim przybliżono zasady korzystania z pośrednictwa pracy. Mogli oni również pobrać kartę poszukującego pracy, niezbędną m.in. do uzyskania wymaganej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Natomiast pełnoletni i zdecydowani licealiści, po dopełnieniu formalności, otrzymają skierowania lub bezpośrednie namiary do pracodawców w celu umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną.

W imieniu dyrekcji i całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy przedstawicielkom instytucji rynku pracy za przybycie w ten upalny piątek do naszej szkoły oraz za czas poświęcony naszym licealistom.

Starszaki żegnają PM 36W minionym tygodniu nasze przedszkole pożegnały sześciolatki z grup: Krasnoludki, Liski i Żabki. ...
19/06/2026

Starszaki żegnają PM 36

W minionym tygodniu nasze przedszkole pożegnały sześciolatki z grup: Krasnoludki, Liski i Żabki.

Były piękne występy, podczas których nie zabrakło pięknie zatańczonego poloneza. Były dyplomy i podziękowania. Była radość i wzruszenie. Był też czas na smaczny poczęstunek i dobrą zabawę.

Naszym sześciolatkom życzymy powodzenia na nowym etapie edukacyjnym!

„Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie…”

16 czerwca uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki.Najpierw wybraliśmy się na spacer po ...
19/06/2026

16 czerwca uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki.

Najpierw wybraliśmy się na spacer po Krakowie. Przeszliśmy Bulwarami Wiślanymi, oglądaliśmy zegar słoneczny oraz Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy zabytki miasta.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas wizyty poznaliśmy historię kopalni i zobaczyliśmy niezwykłe solne komory oraz rzeźby. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała.

📖📖📖📖📖Zabierz książkę na wakacje!📖📖📖📖📖Zapraszamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli!📖📖📖📖📖Grafika informacyjna powstała na...
19/06/2026

📖📖📖📖📖
Zabierz książkę na wakacje!
📖📖📖📖📖
Zapraszamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli!
📖📖📖📖📖

Grafika informacyjna powstała na bazie autorskiego zdjęcia stosu książek z naszej biblioteki, które zostało cyfrowo przetworzone przy użyciu sztucznej inteligencji (AI).

Klasa IIID wraz z wychowawcą klasy miała przyjemność gościć w firmie EMT-Systems w Gliwicach. Była to wizyta studyjna, k...
19/06/2026

Klasa IIID wraz z wychowawcą klasy miała przyjemność gościć w firmie EMT-Systems w Gliwicach. Była to wizyta studyjna, która zaznajomiła uczniów z charakterem firmy i możliwościami, które oferuje na rynku pracy.

Podziękowania dla pani Barbary Ozgi-Strzyż za organizację wyjścia.

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem w PM 36W dniu dzisiejszym, tj. 17 czerwca 2026 r., nasze przedszkole odwied...
17/06/2026

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem w PM 36

W dniu dzisiejszym, tj. 17 czerwca 2026 r., nasze przedszkole odwiedził aspirant sztabowy Tomasz Lebok. Podczas spotkania odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie nadchodzących wakacji. Prawdziwą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia wyposażenia policyjnego radiowozu.

Serdecznie dziękujemy panu asp. szt. Tomaszowi Lebokowi za cenną lekcję oraz poświęcony czas.

16 czerwca, podczas uroczystej gali podsumowaliśmy XXII Międzyszkolny Konkurs Literacki „Nie piszę do szuflady”. Jury w ...
16/06/2026

16 czerwca, podczas uroczystej gali podsumowaliśmy XXII Międzyszkolny Konkurs Literacki „Nie piszę do szuflady”.

Jury w składzie: Aleksandra Zięba (przewodnicząca), Alicja Ciura, Anna Kwiatkowska, Magdalena Mikołajczyk-Jodko oraz Danuta Pawłowska-Król przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Poezja szkół podstawowych
I miejsce:
Sarah Jokiel – SP 32, opiekunka: p. Danuta Ejmocka
Wyróżnienie:
Magdalena Przeradzka – SP 39, opiekunka: p. Angelika Kawa

Proza szkół podstawowych
Nagród nie przyznano.

Poezja szkół średnich
I miejsce:
Karolina Szwajger – V LO, opiekunka: p. Agnieszka Smołka
II miejsce:
Pola Rauch – IV LO – opiekunka: p. Joanna Soremba

Proza szkół średnich
I miejsce:
Alicja Rutkowska – II LO, opiekunka: p. Dorota Zelek
Wyróżnienia:
Magdalena Malinowska – V LO, opiekunka: p. Ewelina Zygan
Wiktoria Mitura – VII LO, opiekunka: p. Magdalena Mikołajczyk-Jodko
Marlena Podgórska – VII LO, opiekunka: p. Danuta Pawłowska-Król
Maria Trojanowska – II LO, opiekunka: p. Katarzyna Koprowicz

Dodatkową nagrodą dla najlepszych poetek było odczytanie nagrodzonych wierszy przez Rafała Nowickiego z klasy IIIA, finalistę XII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück im. Wandy Półtawskiej”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu – już za rok!

Spotkanie młodzieży VII LO z dr Anną Gembalską-KwiecieńNasza szkoła często gości w swoich progach niezwykłych ludzi. Tym...
16/06/2026

Spotkanie młodzieży VII LO z dr Anną Gembalską-Kwiecień

Nasza szkoła często gości w swoich progach niezwykłych ludzi. Tym razem naszym gościem była pani dr Anna Gembalska-Kwiecień z Katedry Ekonomii i Informatyki Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Dzięki spotkaniu młodzież naszego liceum mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziału, a także poznać zainteresowania badawcze naszego gościa.

16 czerwca uczniowie klasy IA uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Ruda.Wydarzenie było doskonałą okazją do aktywnego...
16/06/2026

16 czerwca uczniowie klasy IA uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Ruda.

Wydarzenie było doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku, integracji oraz podziwiania piękna przyrody. Po zakończeniu spływu wszyscy spotkali się przy ognisku, gdzie piekli kiełbaski i wspólnie spędzali czas w miłej atmosferze. 🚣‍♀️

Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Adres

Orląt Śląskich 25
Gliwice
44-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 14:00
Wtorek 08:00 - 14:00
Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 08:00 - 14:00
Piątek 08:00 - 14:00

Telefon

+48322705557

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach:

Udostępnij