31/03/2026
Za nami wyjątkowy i bardzo ważny dzień dla naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałcicach . Mieliśmy zaszczyt uroczyście powitać nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który od teraz będzie służył nie tylko naszej jednostce, ale przede wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości oraz całej gminy. 🚒
Zakup pojazdu był możliwy dzięki realizacji projektu „Bezpieczne opolskie – zakup sprzętu dla jednostek OSP do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych”, finansowanego z Funduszy Europejskich. Projekt ten znacząco wzmacnia potencjał ratowniczy jednostek OSP i realnie zwiększa poziom bezpieczeństwa w naszym regionie. Dziękujemy Szymon Ogłaza - Marszałek Województwa Opolskiego 🔥 oraz niezawodne Województwo Opolskie🚒
Szczególne podziękowania kierujemy do Miasto i Gmina Wołczyn na czele z Panem Burmistrzem Jan Leszek Wiącek oraz Radnymi, za wkład własny do projektu oraz stałe wsparcie i zaangażowanie w rozwój naszej jednostki. Dzięki takiej współpracy samorządu i strażaków ochotników możliwe jest budowanie silnego systemu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. 🤝
Dziękujemy również dwóm firmom, które wsparły nas i zasponsorowały transport zarówno na szkolenie, jak i po odbiór nowego samochodu. To dla nas ogromna pomoc i dowód życzliwości wobec działań naszej jednostki.
Serdeczne podziękowania kierujemy także do Zastępcy Komendanta Powiatowego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku bryg. dr inż. Łukasza Olejnika oraz Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kluczborku Norbert Waliczek za obecność podczas uroczystości, dobre słowo oraz wszelką pomoc i wsparcie, jakie okazujecie naszej jednostce. 👨🚒 Dziękujemy Artur Nowak OSP powiatu KLB za stale wsparcie i współpracę💪
Ogromne wyrazy wdzięczności należą się również naszym Druhnom, które zadbały o przygotowanie poczęstunku dla gości, oraz Druhom, którzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie całej uroczystości.
Dziękujemy także mieszkańcom za tak liczne przybycie, a wszystkim obecnym jednostkom OSP – nie tylko z Gminy Wołczyn, ale również z okolicznych miejscowości – za obecność, wsparcie i wspólne świętowanie tego ważnego dla nas momentu. 🤝
Szczególne podziękowania kierujemy również dla Łukasza Turek za profesjonalną sesję zdjęciową oraz uchwycenie najważniejszych chwil tego wydarzenia. Dzięki Twojej pracy pozostaną z nami piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. 📸
Chcielibyśmy również serdecznie podziękować mieszkańcom zaprzyjaźnionego Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach , na czele z Panią Dyrektor Agnieszką Felusiak, za obecność, życzliwość oraz wspólne przeżywanie tej ważnej dla nas chwili. 💛
Nowy samochód to dla nas nie tylko nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim większe możliwości niesienia pomocy i jeszcze większe bezpieczeństwo dla mieszkańców.
Poniżej prezentujemy krótkie wspomnienie z przygotowań oraz samej uroczystości. 🚒📸