Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku Nasza szkoła opiera się na wartościach i zasadach, jest nowoczesna, otwarta na ludzi, nowe idee i sposoby nauczania, z mądrymi i wykształconymi nauczycielami.

Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku jest szkołą życzliwą uczniom, otwartą na świat, na odkrywanie uzdolnień i pasji dzieci, rozbudza zainteresowania otaczającym światem oraz motywuje do nauki. Szkoła pracuje w godzinach od 6.30 do 17.00. Dzieci mogą korzystać z infrastruktury szkolnej – między innymi z przyszkolnego placu zabaw, szkolnych bajkowych ogrodów, wielofunkcyjnego boiska szkolnego oraz inn

ych terenów zielonych przy szkole. Uczniowie mogą korzystać z wyżywienia w stołówce szkolnej - "Papudajni". Od kilku lat szkoła z powodzeniem pozyskuje środki na uczniowskie wymiany międzynarodowe z Hiszpanią, Rumunią i Włochami w ramach Erasmus+ oraz eTwinning. Naszym atutem są dobrze wyposażone sale lekcyjne z tablicami multimedialnymi, profesjonalna pracownia komputerowa, tabletownia, pracownia fizyczno-chemiczna, pracownia przyrodniczo-geograficzna z laboratorium Pasco, sala gimnastyczna, sala do zajęć gimnastycznych, w której odbywają się zajęcia z programu „Fit Klasa”, sala integracji sensorycznej, gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczno-pedagogiczny oraz gabinety przeznaczone do zajęć indywidualnych i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. W wydzielonym sektorze funkcjonuje świetlica szkolna z miejscem do cichej pracy i zabaw dzieci. W ramach spółdzielni uczniowskich w szkole funkcjonuje sklepik szkolny. Szkoła zlikwidowała bariery architektoniczne dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo - posiada windę, liczne podjazdy oraz przystosowane toalety. Dla uczniów powracających z zagranicy i obcokrajowców prowadzimy indywidualne zajęcia adaptacyjne oraz pomagamy w aklimatyzacji w nowym środowisku. W ramach zajęć pozalekcyjnych dzieci poznają swoje predyspozycje i rozwijają własne umiejętności i zdolności w ramach zajęć w kołach: SKS, witrażowym, matematycznym, europejskim, szachowym, miłośników kultury hiszpańskiej, krawieckim - "Grubymi nićmi szyte", matematyczno - kulinarnym "Smaczna matematyka", a także "Jestem aktywny i kreatywny", „Trening czyni mistrza”, "Małe i duże matematyczne podróże".

🌍✈️ W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż dookoła świata – i to bez opuszczania szkoły!Dzięki ...
22/06/2026

🌍✈️ W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż dookoła świata – i to bez opuszczania szkoły!

Dzięki nowoczesnym okularom VR 360° uczestniczyliśmy w wirtualnej wycieczce po najciekawszych zakątkach globu. Wrażenia były niesamowite! Spacerowaliśmy m.in. po Murze Chińskim, podziwialiśmy majestatyczny posąg Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, stanęliśmy twarzą w twarz z ogromnym leżącym Buddą w Bangkoku, a także wjechaliśmy na Wieżę Eiffla w Paryżu.

Wyjątkowym elementem tej podróży był przewodnik, który na żywo opowiadał o odwiedzanych miejscach, sprawiając, że mogliśmy poczuć się jak uczestnicy prawdziwej wyprawy.

To była niesamowita przygoda, pełna emocji, zachwytu i niezapomnianych wrażeń 🌎✨

22/06/2026
Na koniec roku – nadal w temacie! Klasy 4 i 5 sprawdziły swoją wiedzę o najpopularniejszych drzewach w Polsce.W formie g...
22/06/2026

Na koniec roku – nadal w temacie!
Klasy 4 i 5 sprawdziły swoją wiedzę o najpopularniejszych drzewach w Polsce.
W formie gry uczniowie dopasowywali ilustracje do odpowiednich nazw.
Była praca w grupach, trochę rywalizacji i dużo dobrej zabawy!

Nasza szkoła kontynuuje współpracę z Gdańskimi Ogrodami Motylowymi 🦋
19/06/2026

Nasza szkoła kontynuuje współpracę z Gdańskimi Ogrodami Motylowymi 🦋

18/06/2026

Dnia 17 czerwca mieliśmy w naszej klasie 1A przemiłą uroczystość- DZIEŃ RODZINY! Jako prezent dla rodziców przygotowaliśmy poetycki występ z dużą dawką muzyki, a rodzice nam: ciasto, babeczki i gorące brawa!!! Oto urywki naszych przygotowań oraz występu.
Było radośnie, wzruszająco i energetycznie!
👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👩💏👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩💑👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👨

⚽💙 Uczniowie SP 61 na Wielkim Finale „Trenuj Bycie Dobrym z football3” 💙⚽11 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1–3 naszej ...
18/06/2026

⚽💙 Uczniowie SP 61 na Wielkim Finale „Trenuj Bycie Dobrym z football3” 💙⚽

11 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1–3 naszej szkoły uczestniczyli w Wielkim Finale ogólnopolskiego programu **„Trenuj Bycie Dobrym z football3”**, który odbył się na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

To było wyjątkowe spotkanie setek dziewczynek i chłopców z całej Polski, nauczycieli, ambasadorów sportu oraz gości specjalnych. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania wartości, które w programie football3 są najważniejsze – **współpracy, dialogu, radości i wzajemnego szacunku**.

W finale uczestniczyły aż 54 drużyny z całej Polski. Choć deszczowa pogoda uniemożliwiła rozegranie turniejów na głównej murawie stadionu, organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych programu **Aktywna Szkoła**, kibicowały podczas emocjonującego meczu VIP oraz spotkały znane osoby ze świata sportu.

Dla naszych uczniów był to dzień pełen ruchu, uśmiechu i niezapomnianych przeżyć. Udział w wydarzeniu pokazał, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim nauka współdziałannia, odpowiedzialności i budowania dobrych relacji z innymi.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i reprezentować naszą szkołę wśród uczestników z całej Polski. 💙

📸 Relacja z wydarzenia:
https://www.facebook.com/share/p/18tLgs7YS3/

🎥 Oficjalna relacja organizatorów:
https://youtu.be/T1nG9JQzT8Q







Piątkowe sportowe (i nie tylko) zmagania zakończyła niecodzienna niespodzianka, która sprawiła nam wiele radości – a śmi...
16/06/2026

Piątkowe sportowe (i nie tylko) zmagania zakończyła niecodzienna niespodzianka, która sprawiła nam wiele radości – a śmiech to przecież zdrowie 😊
A jak było? Zobaczcie sami na zdjęciach!
Niepodziankę ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy ❤️

 + Za nami Dni Zdrowotności w ramach projektu Erasmus+ 🍑🍒Było smacznie i bardzo pozytywnie 😃👉zdrowe włoskie przekąski pr...
16/06/2026

+
Za nami Dni Zdrowotności w ramach projektu Erasmus+ 🍑🍒
Było smacznie i bardzo pozytywnie 😃
👉zdrowe włoskie przekąski przygotowane pod czujnym okiem p.Eli
i p.Asi
👉gra szkolna „zdrowy styl życia” dla klas 7-8
👉sportowe wyzwania na wesoło na Drakkarze
👉gra z hasłami
👉 planszówki i karaoke dla chętnych
No i oczywiście - nagrody dla zwycięzców- dzięki wsparciu Uni Europejskiej.

Dziś drugoklasiści przygotowali smakowite tosty z kremem czekoladowym i owocami
16/06/2026

Dziś drugoklasiści przygotowali smakowite tosty z kremem czekoladowym i owocami

Trochę wspomnień... W kwietniu nasze Świetliczaki uczestniczyły w projekcie "Zielony Parapet". Wspólnie sialiśmy rzeżuch...
14/06/2026

Trochę wspomnień... W kwietniu nasze Świetliczaki uczestniczyły w projekcie "Zielony Parapet". Wspólnie sialiśmy rzeżuchę w doniczkach wykonanych z różnych kubeczków, opakowań i słoiczków, którym daliśmy "drugie życie", a następnie obserwowaliśmy, jak nasze roślinki rosną. Na koniec każdy uczestnik mógł skosztować swoich plonów 🌱 było pysznie!

Adres

Sienna 26
Gdansk
80-605

Telefon

+48583073823

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij