Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie ZAPRASZAMY!!

Biblioteka to miejsce, gdzie można spotkać życzliwych bibliotekarzy, którzy spełnią każdą czytelniczą fantazję, ludzi otwartych i przyjaznych, a także księgozbiór, który zadowoli każde gusta.

Nagrody wręczone🎁😀👏Niezapominajki uczestniczyły w konkursie pn. „Mali Pisarze” zorganizowanym w Przedszkole Samorządowe ...
02/06/2026

Nagrody wręczone🎁😀👏

Niezapominajki uczestniczyły w konkursie pn. „Mali Pisarze” zorganizowanym w Przedszkole Samorządowe w Gdowie. Dzieci stworzyły piękne książeczki opowiadające o przygodach swoich ulubionych bohaterów. Ich dzieła literackie zostały ocenione, a w Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie wręczono nagrody.

🥇 miejsce: Piotr Świadek
🥈 miejsce: Julia Janużyk
🥉 miejsce: Natalia Szostak

P.S. Wybór był niezwykle trudny. Wszystkie książeczki są wyjątkowe. Serdeczne gratulacje👏

Poznajcie dzieci wróbelka Frania, który zaprasza Was do czytania🐦📖😀Dziś Dzień Dziecka😀 Z tej okazji zapraszamy Was do ob...
01/06/2026

Poznajcie dzieci wróbelka Frania, który zaprasza Was do czytania🐦📖😀

Dziś Dzień Dziecka😀 Z tej okazji zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorskiego z Kazimierzem Bydynem, które odbyło się z najmłodszymi w Szkole Podstawowej w Szczytnikach.

Kazimierz Budyn pochodzi z Gdowa, a obecnie mieszka w Stadnikach. Od zawsze kocha książki i poezję. Przenosi na papier obrazy otaczającego go świata, maluje słowem swoje uczucia i marzenia. Jest autorem kilkunastu tomików. Pisze zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest związany z Myślenickim Stowarzyszeniem Literackim TILIA.

Bardzo dziękujemy za sympatyczne spotkanie i rozwijanie pasji czytelniczych wśród najmłodszych😀

Krokodylom wstęp wzbroniony🦎❌🦎❌🦎❌Trzy żarłoczne krokodyle wpadają na niecny plan – chcą zjeść wszystkich gości na przyję...
28/05/2026

Krokodylom wstęp wzbroniony🦎❌🦎❌🦎❌

Trzy żarłoczne krokodyle wpadają na niecny plan – chcą zjeść wszystkich gości na przyjęciu urodzinowym zebry🥳 Ponieważ nie zostały zaproszone, muszą się cichcem zakraść🐾 W czasie przyjęcia nie wszystko jednak idzie po ich myśli….. O tym jak potoczyły się losy głównych bohaterów dowiedziały się maluchy z Przedszkole Samorządowe w Gdowie😀 Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie😎

Życzenia przyjmować jest zawsze miło😀 Serdecznie dziękujemy Niezapominajkom z Przedszkole Samorządowe w Gdowie za życzen...
27/05/2026

Życzenia przyjmować jest zawsze miło😀 Serdecznie dziękujemy Niezapominajkom z Przedszkole Samorządowe w Gdowie za życzenia z okazji majowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz piękną pracę plastyczną🎨

Dziś Dzień Mamy👩 Z tej okazji odwiedziliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach, a towarzyszyła nam książka Joann...
26/05/2026

Dziś Dzień Mamy👩 Z tej okazji odwiedziliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach, a towarzyszyła nam książka Joanny Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”🪄 To zbiór opowieści dla najmłodszych odbiorców, pełnych magii i cudowności📖 W trakcie naszej lekcji bibliotecznej dzieciaki przekonały się, jak wspaniały jest świat, w którym czary istnieją naprawdę🎉

A kochanym Mamom życzymy wszystkiego najlepszego🌷

Kolejne spotkanie  Klubu Dyskusyjnego Agora za nami 📚Tym razem rozmawialiśmy o naszych ulubionych książkach i autorach, ...
24/05/2026

Kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Agora za nami 📚
Tym razem rozmawialiśmy o naszych ulubionych książkach i autorach, do których warto wracać. Wpadł też temat „Zmierzchu” i samej autorki – zastanawialiśmy się, jak jej pochodzenie i doświadczenia mogły wpłynąć na treść książki.
Jak zawsze, na jednej rozmowie się nie skończyło. Było o światopoglądzie, szkole, rodzinie, relacjach z rówieśnikami, internecie i wielu innych sprawach, które po prostu przyszły nam do głowy.
3 godziny minęły zdecydowanie za szybko. Dzięki za kolejne ciekawe spotkanie i do zobaczenia następnym razem ✨

Krasnale z Przedszkole Samorządowe w Gdowie z wizytą w Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie😎
22/05/2026

Krasnale z Przedszkole Samorządowe w Gdowie z wizytą w Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie😎

Już w sobotę kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego AGORA😀Tym razem porozmawiamy o naszych ulubionych postaciach książkowy...
21/05/2026

Już w sobotę kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego AGORA😀

Tym razem porozmawiamy o naszych ulubionych postaciach książkowych 📖 Będzie okazja do wymiany opinii, wspólnej dyskusji i dobrej zabawy — szczególnie zachęcamy do przebrania się za swojego ulubionego bohatera lub bohaterkę😀
Zapraszamy wszystkich miłośników książek i rozmów w przyjaznej atmosferze🤍

📅 23 maja 2026
⏰ 17:00
📍 Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie

Do zobaczenia👋

II Gminny Turniej Pięknego Czytania za nami📖2️⃣8️⃣ uczestników ze szkół podstawowych z Bilczyc, Gdowa, Jaroszówki, Książ...
20/05/2026

II Gminny Turniej Pięknego Czytania za nami📖

2️⃣8️⃣ uczestników ze szkół podstawowych z Bilczyc, Gdowa, Jaroszówki, Książnic, Niegowici, Szczytnik, Wiatowic, Winiar i Zręczyc wzięło wczoraj udział w II Gminnym Turnieju Pięknego Czytania zorganizowanym przez Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie. Uczestnicy zmierzyli się z dwoma zadaniami. W pierwszym etapie czytali wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej fragment utworu, a następnie tekst wybrany przez organizatorów - ten sam dla wszystkich - dostarczony uczestnikom na kilka chwil przed prezentacją.

Uczniów oceniało Jury w składzie:
▶️ Elżbieta Gawryszewska – na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdowie i Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, gdzie prowadzi m.in. chóry szkolne. Jest założycielką i dyrygentką gdowskiego chóru TUTTE LE CORDE, który jest laureatem wielu nagród oraz wyróżnień. W codziennej pracy z młodzieżą oraz dorosłymi chórzystami szczególny nacisk kładzie na właściwą dykcję i poprawność wymawiania wyrazów. Te kwestie były jej też bliskie w czasie naszego II Gminnego Turnieju Pięknego Czytania
▶️ Elżbieta Matuszyk – Bibliotekarz z blisko 40 letnim stażem pracy, wieloletni dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie, juror konkursów recytatorskich. Pani Elżbieta Matuszyk doskonale wie, jak ważne jest unikanie błędów językowych, poprawne wypowiadanie się i stałe doskonalenie techniki czytania i mówienia. W czasie Turnieju oceniała przede wszystkim dykcję, interpretację tekstów i ogólne wrażenie artystyczne.
▶️ Jan Zawała – nauczyciel języka polskiego, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie oraz Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie. W swojej pracy zawsze krzewił i rozwijał czytelnictwo wśród wychowanków, zwracał uwagę na posługiwanie się poprawną polszczyzną oraz propagował kulturę języka polskiego wśród dzieci i młodzieży.

Jury po uważnym wysłuchaniu prezentacji 28 uczestników postanowiło przyznać I, II, III miejsce oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Podczas oceny prezentacji członkowie Jury brali pod uwagę płynność czytania i dykcję, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie. Jury nagrodziło następujące osoby:

Kategoria: uczniowie klas 4️⃣ - 6️⃣
🥇 miejsce: Oliwia Gabryś (SP Gdów )
🥈 miejsce: Michalina Bednarek (SP Niegowić)
🥉 miejsce: Daniel Borysiewicz (SP Zręczyce)
🏅 wyróżnienie: Emilia Szklarzewicz (SP Bilczyce)
🏅 wyróżnienie: Gabriela Szybowska (SP Winiary)
🏅 wyróżnienie: Patrycja Mardosz (SP Niegowić)

Kategoria: uczniowie klas 7️⃣ - 8️⃣
🥇 miejsce: Joanna Mika (SP Winiary)
🥈 miejsce: Igor Bartosz (SP Gdów)
🥉 miejsce: Gabriela Grzesiak (SP Gdów)
🏅 wyróżnienie: Robert Włosiński (SP Szczytniki)
🏅 wyróżnienie: Stanisław Mazgaj (SP Wiatowice)
🏅 wyróżnienie: Patrycja Mika (SP Winiary)

Dyplomy oraz nagrody (karty podarunkowe o wartości od 100 do 250 złotych ufundowane przez Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas) wręczył laureatom Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak wraz jurorami.

Słowa wdzięczności za pracę włożoną w przygotowanie uczniów zostały skierowane również do nauczyli i opiekunów. Okolicznościowe podziękowania otrzymały następujące osoby: Renata Bukowiec, Marta Gałka, Agata Turek, Monika Grzesiak, Karol Nikodem, Joanna Drewniak, Anna Szostak, Elżbieta Strojna, Dorota Szostak, Agnieszka Fiust, Małgorzata Bukowska – Zając, Ilona Plata, Wioletta Nowak, Kinga Bajda oraz Jolanta Dubiel.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu i przeprowadzenie wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

Fot. Maria Jelonek-Bankowicz (Gmina Gdów)

Znamy laureatów II Gminnego Turnieju Pięknego Czytania👏👏👏Kategoria: uczniowie klas 4️⃣ - 6️⃣🥇 miejsce: Oliwia Gabryś (SP...
19/05/2026

Znamy laureatów II Gminnego Turnieju Pięknego Czytania👏👏👏

Kategoria: uczniowie klas 4️⃣ - 6️⃣
🥇 miejsce: Oliwia Gabryś (SP Gdów )
🥈 miejsce: Michalina Bednarek (SP Niegowić)
🥉 miejsce: Daniel Borysiewicz (SP Zręczyce)
🏅 wyróżnienie: Emilia Szklarzewicz (SP Bilczyce)
🏅 wyróżnienie: Gabriela Szybowska (SP Winiary)
🏅 wyróżnienie: Patrycja Mardosz (SP Niegowić)

Kategoria: uczniowie klas 7️⃣ - 8️⃣
🥇 miejsce: Joanna Mika (SP Winiary)
🥈 miejsce: Igor Bartosz (SP Gdów)
🥉 miejsce: Gabriela Grzesiak (SP Gdów)
🏅 wyróżnienie: Robert Włosiński (SP Szczytniki)
🏅 wyróżnienie: Stanisław Mazgaj (SP Wiatowice)
🏅 wyróżnienie: Patrycja Mika (SP Winiary)

Pełna, szczegółowa relacja z Turnieju zostanie opublikowana jutro📅

Adres

Krakowska 22
Gdów
32-420

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 19:00
Wtorek 08:00 - 19:00
Środa 08:00 - 19:00
Czwartek 08:00 - 19:00
Piątek 08:00 - 19:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie:

Udostępnij

Kategoria