02/06/2026
W dniu 1 czerwca 2026 r. zakończył działania pluton ,,LAS” z powiatu garwolińskiego, który 28 maja został zadysponowany do działań związanych z gaszeniem pożaru lasu na terenie powiatu wołomińskiego i mińskiego. Podczas długotrwałej akcji w systemie rotacyjnym brał udział zastęp JRG Garwolina oraz jednostki z OSP: Borowie, Pilawa, Wola Rębkowska, Podebłocie, Łaskarzew, Gocław, Żelechów, Ruda Talubska, Rębków, Sobolew, Mariańskie Porzecze, Sulbiny, Zwola oraz Wola Żelechowska.
Komendant Powiatowy PSP bryg. Tomasz Biernacki podziękował wszystkim strażakom, którzy z pełnym poświęceniem uczestniczyli w akcji gaszenia pożaru lasu. Ponadto wyraził wdzięczność za odwagę, profesjonalizm oraz gotowość do niesienia pomocy w trudnych i wymagających warunkach. Jest to dowód na to, że Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy świetnie sprawdza się nie tylko podczas działań na terenie powiatu garwolińskiego, ale wszędzie tam gdzie potrzeba jest zastosowania znacznych zasobów sił i środków.