Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy SP3 Głuszyca - Najnowsze informacje, ciekawostki z życia szkoły, relacje z imprez szkolnych, fotorelacje, aktualności, ogłoszenia. Polub nas już teraz!

Witamy na oficjalnej fan`pagu Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Aktualności, najnowsze informacje, ogłoszenie, ciekawostki z życia szkoły, relacje z imprez szkolnych, fotorelacje i wiele więcej!

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 4a, Mieszko Broda, został laureatem I stopnia z wyróżnieniem w Ogólnopolsk...
10/06/2026

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 4a, Mieszko Broda, został laureatem I stopnia z wyróżnieniem
w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy z Języka Angielskiego "Archimedes".

Uczeń uzyskał 100% poprawnych odpowiedzi, co jest przeogromnym sukcesem!

Serdeczne gratulacje Mieszko!😊

10 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Składał się on z dwóch części: teoretyczne...
10/06/2026

10 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Składał się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie wykazywali się znajomością przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz wiedzą na temat obowiązkowego wyposażenia roweru. Podczas części praktycznej uczestnicy egzaminu mieli za zadanie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Oceniano umiejętność bezpiecznej jazdy na rowerze po wyznaczonym torze oraz prawidłowe stosowanie przepisów ruchu drogowego.
Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwali zaproszony policjant – aspirant sztabowy Arkadiusz Pastuła – oraz nauczyciele: pani Małgorzata Załęska i pan Marcin Surma.
Egzamin na kartę rowerową pomyślnie zdało 27 uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy uzyskali kartę rowerową i pomyślnie zdali swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do samodzielnego poruszania się rowerem po drogach publicznych. Życzymy wielu bezpiecznych i radosnych kilometrów na dwóch kółkach!

W ramach przedsięwzięcia ,,Edukacja z wojskiem” 9 czerwca 2026r. odbyło się spotkanie z żołnierzami 22 Batalionu Piechot...
09/06/2026

W ramach przedsięwzięcia ,,Edukacja z wojskiem” 9 czerwca 2026r. odbyło się spotkanie z żołnierzami 22 Batalionu Piechoty Górskiej.
W czasie zajęć uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, cyberbezpieczeństwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas spotkania uczniowie klas VI-VIII mieli możliwość oglądania sprzętu wojskowego np. kamizelek taktycznych, hełmów, drona i broni.
Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja, by zobaczyć broń i wyposażenie używane przez wojsko. Żołnierze cierpliwie odpowiadali na pytania, dzielili się ciekawostkami i podkreślali znaczenie patriotyzmu oraz odpowiedzialności.
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

08/06/2026

Słoneczne pozdrowienia ze spływu pontonowego przesyła wszystkim klasa 8b :-)

Fantastyczna informacja - w "Trójce" będzie gabinet stomatologiczny !!!Z dumą informujemy, że Gmina Głuszyca otrzymała 2...
08/06/2026

Fantastyczna informacja - w "Trójce" będzie gabinet stomatologiczny !!!

Z dumą informujemy, że Gmina Głuszyca otrzymała 250 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego na utworzenie gabinetu dentystycznego w naszej szkole.
Środki zostały przyznane w ramach programu wsparcia jednostek samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia gabinetów stomatologicznych na terenie Dolnego Śląska w 2026 roku.
Dzięki pozyskanym środkom możliwe będzie stworzenie nowoczesnego gabinetu dentystycznego w którym dzieci i młodzież będą mogły korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej.
Zdrowe zęby od najmłodszych lat, pełne uśmiechy i brak strachu przed dentystą - brzmi dobrze? Też tak uważamy.
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

W roku szkolnym 2025/2026, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjn...
08/06/2026

W roku szkolnym 2025/2026, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kameleon. Głównym założeniem projektu była zamiana szkolnych ławek na las, łąkę, podwórko szkolne, ogród, park oraz inne instytucje. Dzieci zrealizowały siedem zadań "Jesieniobranie", "Na sygnale", "Złap cień", "Popatrz w górę", "Co w trawie piszczy", Hej kolęda, kolęda" oraz "Dzika karta". Dzieci nabywały umiejętności praktycznych, doświadczały i eksperymentowały. Zdobywały nową wiedzę połączoną z ruchem i przebywaniem na świeżym powietrzu.
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

Uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty to jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Na przełomie...
08/06/2026

Uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty to jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Na przełomie maja i czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B przygotowały dla swoich Rodziców artystyczne występy oraz własnoręcznie zrobione upominki. Uroczystości te przebiegły w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

W oddziale przedszkolnym 0A w ramach Innowacyjnego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Rok Dziecięcej Kreatywności – ...
03/06/2026

W oddziale przedszkolnym 0A w ramach Innowacyjnego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Rok Dziecięcej Kreatywności – Interdyscyplinarne Warsztaty dla Uczniów z SPE” zostały zorganizowane warsztaty sensoplastyczne. Ich celem było wzbogacenie dzieci o nowe wrażenie sensoryczne, rozwijanie kreatywności uczniów, umiejętności twórczego wyrażania siebie oraz wprowadzenie w tematykę nadchodzącego lata 🌞.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne inspirowane morską plażą. Stworzyli oni barwne kompozycje z użyciem piasku, które pobudzały dziecięce marzenia o nadchodzących wakacjach.
Czyż nie czuć już tej morskiej bryzy?
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

W dniach 30–31 maja w Międzyzdrojach odbyła się jubileuszowa, XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Pe...
03/06/2026

W dniach 30–31 maja w Międzyzdrojach odbyła się jubileuszowa, XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Perła Bałtyku”, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń tanecznych w kraju. Turniej zgromadził najlepsze pary taneczne z całej Polski, które rywalizowały w stylach standardowych i latynoamerykańskich.

Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Żołnieruk oraz jego taneczna partnerka zaprezentowali się znakomicie:

4. miejsce w tańcach latynoamerykańskich - do miejsca na podium zabrakło zaledwie 1 punktu!

5. miejsce w tańcach standardowych - kolejny świetny wynik w silnie obsadzonej kategorii.

To efekt wielu godzin treningów, zaangażowania, pasji i determinacji. Młodzi tancerze po raz kolejny pokazali, że potrafią rywalizować z najlepszymi.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i życzymy kolejnych sukcesów oraz wymarzonych miejsc na podium w następnych turniejach! ❤

Brawo Szymon!!!
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 czerwca 2026 r. został przeprowadzony odbiór techniczny boiska szkolnego przy S...
02/06/2026

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 czerwca 2026 r. został przeprowadzony odbiór techniczny boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur oraz pozytywnej ocenie wykonanych prac obiekt został dopuszczony do użytku.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi oraz Państwu Radnym Rady Miejskiej Gminy Głuszyca za wsparcie i zaangażowanie w realizację tej ważnej dla naszej społeczności inwestycji.
Dzięki wspólnym działaniom uczniowie zyskali nowoczesne i bezpieczne miejsce do rozwijania swoich sportowych pasji oraz aktywnego spędzania czasu.
Burmistrz Głuszycy Roman Głód

Adres

Ulica Kolejowa 8
Głuszyca
58-340

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij