26/11/2016
W bibliotece szkolnej organizowane są konkursy z wielu dziedzin, m. in. z literatury, wiedzy o książce, dziedzin społecznych itp. Wiodącym jest konkurs poświęcony patronowi szkoły. W tym roku szkolnym odbył się on pod nazwą „Maria Skłodowska-Curie – nasza narodowa duma”. Jego celem było propagowanie wiedzy o patronce Gimnazjum nr 1 w Górze.
Do udziału w rywalizacji przystąpiło 55 pierwszoklasistów, którzy 28 października 2016 roku udzielali pisemnych odpowiedzi na 20 pytań dotyczących życia i dokonań Marii Skłodowskiej-Curie.
Do drugiego etapu, który odbył się 7 listopada 2016 roku w bibliotece szkolnej wyłonionych zostało 10 uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w etapie klasowym. W drugiej turze zadanie było znacznie utrudnione, gdyż ośmioro gimnazjalistów musiało wykazać się poszerzoną wiedzą i odpowiedzieć na wybrane przez siebie pytania z przygotowanych zestawów za 1,2 i 3 punkty. Obserwatorami zmagań konkursowych byli uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcą Panią Anią Dębkowską, którzy kibicowali swoim rówieśnikom.
Najlepszą okazała się Katarzyna Juźwiak zajmując pierwsze miejsce. Drugie wywalczyła Dobrosława Szewiało, a trzecie Daria Toruńska. Wszystkie uczennice są z klasy 1A.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!