02/06/2026
Za nami bardzo miłe spotkanie z uczniami Czwórka Ełk. Poruszyliśmy temat codziennych wyborów i nawyków, które pomagają dbać o zdrowie.
Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu 🥗, a dla utrwalenia wiedzy uczniowie wspólnie przyporządkowywali produkty do odpowiednich grup na Talerzu Zdrowego Żywienia. Była też rozmowa o prawidłowo dobranym plecaku 🎒, aby nie sprzyjał wadom postawy oraz o szkodliwym wpływie nikotyny na organizm 🚭.
🔬🚰 Następnie uczniowie odwiedzili laboratorium, gdzie obserwowali badanie wody pod kątem twardości oraz zawartości żelaza, a także mieli okazję wziąć udział w prostych ćwiczeniach związanych z rozpoznawaniem zapachów.
🫧🤲 Na koniec przypomnieliśmy zasady prawidłowej higieny rąk i sprawdziliśmy skuteczność dezynfekcji dłoni przy użyciu specjalnego urządzenia.
Dziękujemy za zaangażowanie, ciekawość i mnóstwo uśmiechu. 💙