27/02/2026
21 lutego 2026 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w naszej jednostce. Tegoroczne spotkanie zaowocowało zmianami w zarządzie naszego OSP.
Po ponad 3 kadencjach, aż 1️⃣6️⃣ latach, druh Ryszard Kocerba, zrezygnował z funkcji prezesa OSP Dzierążnia. Przez wszystkie te lata godnie reprezentował nas na arenie gminnej, powiatowej czy nawet wojewódzkiej. Zabiegał o wyposażenie, dofinansowania. Druh Ryszard nie był tylko prezesem. Wraz z żoną Grażyną i synem Marcinem, przez wszystkie te lata opiekowali się budynkiem naszej remizy. Dbali, doglądali, zajmowali się sprawami, o których większość z nas nie myślało. Poświęcali na to swój wolny czas, nie oczekiwali wielkich podziękowań czy zapłaty. Dbanie o nasze wspólne dobro stało się częścią ich życia. Dostępni dla nas w każdej chwili, nigdy nie odmówili pomocy. Z tego miejsca w imieniu wszystkich druhów pragnę im za to ogromnie podziękować. Wielkie brawa dla Was!
Ale skoro "straciliśmy" prezesa.. wybraliśmy nowego!
Nowym prezesem OSP Dzierążnia został Robert Helak! Druh Robert należy do naszej jednostki już od 30 lat! Imponujący staż 👍 dowódca, kierowca, ratownik po szkoleniu KPP. Młodość i wieloletnie doświadczenie idzie tu w parze. Mocno zaangażowany w sprawy jednostki, zawsze w gotowości. Mamy nadzieję, ze pod czujnym okiem Roberta jeszcze bardziej sie rozwiniemy. Gratulujemy Ci Prezesie i liczymy ze nasza współpraca będzie przebiegała tak dobrze jak do tej pory!
Wiceprezesem został druh Piotr Zaręba. Gratulację!
Stanowiska naczelników bez zmian. Naczelnikiem został druh Michał Zając. Wicenaczelnikiem druh Łukasz Paterek. Gratulacje!
Skarbnikiem jednostki po raz kolejny został wybrany druh Edward Helak. Gratulujemy!
Nowym gospodarzem strażnicy został druh Piotr Paterek. Gratulujemy Piotrze!
Sekretarzem naszej jednostki jest niezastąpiona druhna Monika Zając. Gratulacje!
W zebraniu brał również udział burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce, Pan Stanisław Porada. Docenił wieloletnie działanie jednostki pod rządami Ryszarda Kocerby oraz wyraził chęć dalszej współpracy z nowym prezesem Robertem Helakiem. Swoją obecnością zaszczycił nas również Zbigniew Szczepański, Komendant Gminny Związku OSP RP oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP Mateusz Tarka. Dziękujemy wszystkim druhom za tak liczne przybycie.