Obwód szkoły to miejscowości:
Dągi, Dąbrówka Wielka, Dywity, Kieźliny, Ługwałd, Myki, Redykajny, Różnowo, Słupy, Szypry, Wadąg, Zalbki "Macte animo, iuvenis - sic itur ad astra"-
"Śmiało, młody człowieku, tak się idzie do gwiazd". Organem sprawującym nadzór jest Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Obwód szkoły to miejscowości:
Dągi, Dąbrówka Wielka, Dywity, Kieźliny, Ługwałd, Myki, Redykajny, Różnowo
, Słupy, Szypry, Wadąg, Zalbki
Dyrektorem szkoły jest mgr Mirosława Klejna. Z-ca Dyrektora Szkoły Podstawowej
ds. klas 1-3 jest mgr Beata Zackowska. klas 4 - 8 jest mgr Martyna Mierzejewska.
9 czerwca 1989 roku wręczony został szkole sztandar ufundowany przez zakłady pracy i lokalne społeczeństwo. Szatę graficzną sztandaru zaprojektowała nauczycielka Szkoły Podstawowej w Dywitach - Iwona Kozłowska. W powojennej historii kiedy wprowadzono 8-klasowy cykl nauczania szkoła w Dywitach zajmowała dwa budynki. W jednym (obecnie GOK) uczyły się dzieci z klas I - III, a w drugim - obecnie przekształconym w budynek mieszkalny - dzieci z klas IV - VIII. Sprawa wybudowania nowej szkoły dyskutowana była już od początku lat pięćdziesiątych. Dopiero jednak w marcu 1982r. powstał Społeczny Komitet Budowy Szkoły, którego przewodniczącym został Wiesław Taub. Jako pierwsi znaczne kwoty wpłacili rzemieślnicy z Dywit. Budową szkoły zasilili także Polski Monopol Loteryjny i redakcja "Gazety Olsztyńskiej". Ponadto na rzecz szkoły wpłat dokonały miejscowe zakłady pracy i działające w gminie organizacje oraz sami uczniowie i ich rodzice. Kamień węgielny pod budowę szkoły wmurowano 2 grudnia 1983 r., a otwarcia dokonano 1 września 1986 r. Szkole nadano imię "Gazety Olsztyńskiej". 9 października 1986 r. Społeczny Komitet Budowy Szkoły w Dywitach otrzymał nagrodę zespołową II stopnia, przyznaną przez redakcję "Trybuny Ludu". Przez wiele lat dyrektorem szkoły w Dywitach był Stanisław Norberczuk - jeden z inicjatorów całej akcji budowy nowej szkoły. Obecnie funkcje tę sprawuje mgr Mirosława Klejna.