20/06/2026
🌿 Sukces naszych stypendystów! Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach z I miejscem w województwie w kategorii GOZ 🌿
Z wielką satysfakcją informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły, którzy zajęli pierwsze miejsce w II edycji Konkursu Innowatorów 2026. Kapituła Innowacji nagrodziła projekt FoodShare+ w kategorii Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ).
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 100 innowacyjnych pomysłów opracowanych przez zespoły stypendystów z całego województwa podlaskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie koncepcja uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach, łącząca ekologię z technologią i odpowiedzialnością społeczną, zyskała najwyższe uznanie ekspertów.
Praca nad projektem trwała kilka miesięcy i była wspierana doradztwem oraz coachingiem innowacyjnym. Tutaj podziękowania należą się Pani Natalii Gierasimiuk - koordynatorce z ramienia Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi projektowemu oraz opiekunce, pani Izabeli Żero, za zaangażowanie, pasję i profesjonalizm.
A oto nasz wspaniały zespół: Julia Putkowska , Oliwier Oleksiuk , Konrad Koczewski, Kinga Błażejak, Piotr Zalewski, Bartłomiej Olszewski, Paweł Jaszczołt, Tymoteusz Wilgatek.
Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 19 czerwca podczas Gali Innowatorów, na której zaprezentowano najlepsze tegoroczne rozwiązania. Naszej reprezentacji w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyła również Pani Katarzyna Sadowska, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy naszym stypendystom za godne i pełne klasy reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu Waszych innowacyjnych pasji. 👏🌾
Za zajęcie Imiejsca, zespół otrzymał nagrodę w wysokości 5 000 zł !!!! Wcześniej każdy z uczniów otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 6 500 zł - stypendium za wysoką średnią ocen w poprzednim roku szkolnym i przygotowanie pracy z zakresu innowacyjnych rozwiązań.
Udział w konkursie był dla naszych uczniów czymś więcej niż tylko rywalizacją - stał się wyjątkową okazją do nawiązania wartościowych znajomości oraz dynamicznej wymiany doświadczeń i pomysłów z rówieśnikami z całego regionu. Ogromną inspiracją było m.in. spotkanie i rozmowy z ambitną grupą z Suwałk, co tylko potwierdza, że podlaska młodzież ma ogromny potencjał twórczy!
Projekt „Podlaski program wsparcia stypendialnego uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe” realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027, nr projektu: FEPD.08.01-IZ-00-0059/24.