01/06/2026
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza
👉W dniu 2️⃣9️⃣ maja 2026 roku podczas XXIII Sesji Rady Miejskiej Dobrzyń nad Wisłą po przedstawieniu „Raportu o stanie Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą za rok 2025” oraz przeprowadzonej debacie, Radni udzielili Burmistrzowi Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotrowi Wiśniewskiemu wotum zaufania. 👏👏
👉Następnie po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2025 rok oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, 1️⃣1️⃣ radnych Rady Miejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą obecnych na Sesji, jednogłośnie zdecydowało również o udzieleniu absolutorium naszemu włodarzowi. 👏👏
👉Absolutorium to ustawowo określony sposób kontroli Rady Miejskiej nad wykonywaniem budżetu przez Burmistrza, który jest jednocześnie wyrazem rocznej oceny działalności Burmistrza w zakresie realizacji budżetu, a także stanowi potwierdzenie pozytywnej oceny działań włodarza.
👉Po podjęciu uchwał, głos zabrał Burmistrz, który podziękował wszystkim za zaufanie i dobrą współpracę.
👉W uroczystej Sesji oprócz mieszkańców, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół i jednostek podległych, wzięli udział także zaproszeni goście w tym: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska oraz Radni Rady Powiatu w Lipnie - Marzena Niekraś i Łukasz Wasilewski.