04/01/2026
Wielkie podziękowania! 🐾
Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w pilnej sprawie ratowania szczeniaków i dwóch dorosłych psów, które ktoś wyrzucił do rowu w gminie Dzierzgowo!
Ogromne podziękowania dla N.K. i K.K. za nieocenioną pomoc przy szczeniakach, Pani Dyrektor z Rzegnowa, która od razu po telefonie zaoferowała wszystkie możliwe wsparcie i nie zostawiła nas samych w tej sytuacji, Strażaków, którzy wyciągali dwa ostatnie szczeniaki, których samemu nie udało nam się uratować.
Niestety, nie wszyscy okazali wsparcie - mówię tu o ludziach pracujących dla gminy, którzy, gdy poprosiło się o pomoc przy dwóch ostatnich szczeniakach w trudnych warunkach pogodowych, stwierdzili, że nic nie mogą zrobić. Dodatkowo usłyszałam krytykę, że nie powinno się zabrać ich matki i pozostałych szczeniaków.
Być może podjęłam trudną decyzję, zabierając je wcześniej, ale patrząc na pogodę i na to, że były przy ulicy, bałam się o ich bezpieczeństwo.
Na całe szczęście wszystkie pieski udało się uratować i trafiły do schroniska, gdzie są bezpieczne. Mam nadzieję, że szybko znajdą nowe, kochające domy. ❤️
Jeszcze raz – dziękuję wszystkim, którzy pomogli!