20/04/2026
Dziś przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu oraz Urzędu Gminy Dobrcz biorą udział w konferencji pt. „Współpraca wielodyscyplinarna w ochronie dziecka – propozycja modelu”, która odbywa się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
To niezwykle ważne spotkanie jest przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz pogłębiania wiedzy w zakresie skutecznej ochrony dzieci przed przemocą. Podczas konferencji omawia się m.in. strategie przeciwdziałania przemocy, analizę trudnych przypadków oraz budowanie zintegrowanego systemu wsparcia dla najmłodszych.
Udział w tego typu wydarzeniach pozwala nam jeszcze lepiej przygotować się do codziennej pracy i skuteczniej wspierać mieszkańców naszej gminy – szczególnie dzieci i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji.
Działamy, aby każde dziecko czuło się bezpieczne 🤝