03/01/2026
W dniu dzisiejszym, tj. 03.01.2026 r., odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Chomętowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:
▪️ Filip Domaradzki – przedstawiciel KP PSP w Strzelcach Krajeńskich
▪️ dh Bartosz Jabłoński – burmistrz gm. Dobiegniew i Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dobiegniewie
▪️ Tomasz Janicki – Komendant Gminny OSP
▪️ Pan Marek Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobiegniewie
▪️ Pan Maciej Kowalczyk – przedstawiciel urzędu Gminy Dobiegniew
Podczas zebrania podsumowano działalność jednostki za rok 2025 oraz przedstawiono plany na rok 2026. Pojawiły się również słowa krytyki, ktore sa wskazówka na przyszłość.
Uroczyście przywitano również nowo przyjętych druhów w szeregi naszej jednostki.
Ustępujący Zarząd uzyskał absolutorium za rok sprawozdawczy, po czym dokonano wyboru nowych władz OSP Chomętowo.
🔴 Skład nowego Zarządu OSP Chomętowo:
Prezes – Marcin Przysło
Wiceprezes – Paweł Brygier
Skarbnik – Marta Janiszewska
Sekretarz – Anna Przysło
Członek Zarządu – Leszek Sudoł
🔵 Komisja Rewizyjna:
Izabela Sztejka
Sylwia Rybicka
Dariusz Modrzejewski
Podczas zebrania wręczono również pamiątkowe odznaki dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Chomętowo. Odznaki, przyznane przez ustępujący Zarząd i wręczone przez zaproszonych gości, były wyrazem uznania za aktywność i zaangażowanie młodych druhów. Z pewnością wyróżnienie to jeszcze bardziej zmobilizuje ich do dalszych działań oraz edukacji pożarniczej i obywatelskiej.
Głos zabrali wszyscy zaproszeni goście
Przedstawiciel PSP zaprezentował plany szkoleń dla ochotników na rok 2026, które zapowiadają się naprawdę ambitnie.
Pan Burmistrz przedstawił zamierzenia dotyczące remontu naszej infrastruktury lokalowej – również bardzo ambitne, za które trzymamy mocno kciuki, aby mogły się w pełni ziścić.
Przewodniczący Rady Miejskiej docenił działalność zarówno młodych druhów, jak i seniorów, a także zaprosił MDP na najbliższą sesję Rady Miejskiej poświęconą bezpieczeństwu, gdzie młodzież będzie mogła odbyć cenną lekcję i zobaczyć, jak funkcjonuje rada „od środka”.
Na zakończenie dziękujemy ustępującym władzom za dotychczasową pracę, a nowo wybranym serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy również mieszkańcom za liczne przybycie i okazane wsparcie.
Nowy Zarząd już od dziś rozpoczyna pracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
🚒 Ze strażackim pozdrowieniem.............. 🚒
OSP Chomętowo