Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej Witamy na facebooku i zachęcamy do polubienia naszej strony :)

22/06/2026
☀️🌈 „Świetliki witają wakacje!” 🌈☀️W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku w świetlicy szkolnej. Naszym...
22/06/2026

☀️🌈 „Świetliki witają wakacje!” 🌈☀️

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku w świetlicy szkolnej. Naszym wyjątkowym gościem była Pani Wicedyrektor Małgorzata Wódka, która swoją obecnością uświetniła to wydarzenie.

Dzieci przygotowały piękny program artystyczny – recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę oraz zaprezentowały taniec, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń i radości.

Szczególne wyróżnienia otrzymali uczniowie klas trzecich, którzy przez trzy lata aktywnie uczestniczyli w życiu świetlicy szkolnej, angażując się w liczne działania i wydarzenia. Pani Kierownik wreczyła wyróżnionym uczniom dyplomy oraz nagrody książkowe. Dziękujemy im za wspólnie spędzony czas i życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

Wszystkim wychowankom życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji! 🌞🏖️

Wycieczka Oddziałów Przedszkolnych do Wioski Indiańskiej - Fort Wapiti 🏕️✨W poniedziałek 22 czerwca 2026 roku Odkrywcy Ś...
22/06/2026

Wycieczka Oddziałów Przedszkolnych do Wioski Indiańskiej - Fort Wapiti 🏕️✨

W poniedziałek 22 czerwca 2026 roku Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody wybrali się do Wioski Indiańskiej Wapiti ⛺️. Z samego rana wyruszyliśmy autokarem w dalszą niż do tej pory trasę - do Zalasowej. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wycieczka autobusem! 🚌 Po przyjeździe na miejsce Panie pracujące w Forcie Wapiti podzieliły dzieci na grupy i zaprosiły je do wspólnych zabaw - strzelania z łuku 🏹, rzucania strzałą, zjeżdżania tyrolką, przebiegania po torze przeszkód. Po głównych atrakcjach przedszkolaki posiliły się pieczoną na grillu kiełbaską 🔥🌭. Następnie Panie zaprosiły dzieci do Domu Opowieści, w którym dzieci wysłuchały ciekawej historii oraz obejrzały wiele przedmiotów i rekwizytów związanych z Indianami ✨ Na zakończenie przedszkolaki zatańczyły razem z Paniami taniec indiański 🪘. Wszystkie dzieci, zmęczone, ale szczęśliwe, powróciły do oddziałów przedszkolnych z wielkimi uśmiechami na twarzach 😉

📚🏆 17 czerwca, w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbyło się podsumowa...
22/06/2026

📚🏆 17 czerwca, w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbyło się podsumowanie ###V edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” 🦘➕.

Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci oraz uczestnicy, którzy uzyskali wynik bardzo dobry. Z dumą informujemy, że nasza szkoła miała tam swoich reprezentantów! 🎉👏

Byli to uczniowie klasy 5b – Julia Kiełbasa i Karol Morawiec, którzy w swojej kategorii uzyskali wynik bardzo dobry. 🌟📖

👏🎊 Gratulujemy naszym Mistrzom i życzymy im kolejnych sukcesów w następnych konkursach! 🍀🏅📚

🎉🦘📐

Małopolski Projekt Edukacyjny Ekoszkoła 202🌱Z dumą informujemy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Laureata Małopolskiego Pro...
22/06/2026

Małopolski Projekt Edukacyjny Ekoszkoła 202🌱

Z dumą informujemy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Laureata Małopolskiego Projektu Edukacyjnego Ekoszkoła 2026. To prestiżowe wyróżnienie jest efektem zaangażowania uczniów, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej w działania na rzecz ochrony środowiska i promowania postaw proekologicznych.

Wyróżnienie otrzymaliśmy w kategorii plakat ekologiczny, w przygotowaniu którego brały udział: Dorota Golonka Ib, Klaudia Rokocz Ib, Maja Wójcik Ib, Martyna Morawiec IIa, Julia Żurawska IIIc. Gratulujemy👏

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom wspierających realizację projektu.

Sukces Julii z klasy 5b w konkursie EKOUCZEŃ 2026Julia Kiełbasa z klasy 5b zdobyła III miejsce w wojewódzkim konkursie w...
22/06/2026

Sukces Julii z klasy 5b w konkursie EKOUCZEŃ 2026
Julia Kiełbasa z klasy 5b zdobyła III miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody - EKOUCZEŃ 2026.
W finale jej kategorii (klasy IV-VI) rywalizowało 163 uczniów z Małopolski, a spośród nich wyłoniono jedynie 6 laureatów, w tym Julię.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
• etapu szkolnego - testu wiedzy online,
• etapu wojewódzkiego - pisemnego testu w siedzibie organizatora.
Wydarzenie jest częścią Małopolskiego Projektu Ekologicznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęła m.in. Małopolska Kurator Oświaty Gabriela Olszowska.
Uroczysta Gala podsumowująca, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu odbyła się 18 czerwca w Domu Kultury w Borzęcinie.
Serdecznie gratulujemy Julii znakomitego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Zdrowe nawyki i aktywność fizyczna – wspólny sukces naszej społecznościW roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła uczestnicz...
22/06/2026

Zdrowe nawyki i aktywność fizyczna – wspólny sukces naszej społeczności
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła uczestniczyła w programie „Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie”, realizowanym pod patronatem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie oraz Województwa Małopolskiego. Celem programu było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Od listopada do końca lutego realizowany był pierwszy panel programu. Uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach aktywności fizycznej oraz spotkaniach i warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania. W działaniach edukacyjnych uczestniczyli również rodzice, co sprzyjało kształtowaniu zdrowych nawyków zarówno w szkole, jak i w domu.
Do czerwca trwał drugi panel programu, skierowany do dzieci zakwalifikowanych do indywidualnego wsparcia. Zajęcia realizowane były w Małopolskim Centrum Rehabilitacji w Radziszowie, gdzie uczestnicy mogli korzystać z pomocy dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów. Program obejmował konsultacje specjalistyczne, zajęcia ruchowe, ćwiczenia na basenie oraz warsztaty kulinarne wspierające kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia.
Zakończenie programu było okazją do podsumowania wielu działań promujących zdrowie, aktywność fizyczną i świadome wybory żywieniowe. Miłym wyróżnieniem i zwieńczeniem udziału w projekcie było otrzymanie przez naszą szkołę podziękowania za udział w przedsięwzięciu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom programu – uczniom, rodzicom oraz nauczycielom – za udział i współpracę podczas realizacji projektu „Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie”. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia będą towarzyszyć uczestnikom programu również w kolejnych latach.

Adres

Ulica Matejki 8, Ul. Zareby 22
Dabrowa Tarnowska
33-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:15 - 15:15
Wtorek 07:15 - 15:15
Środa 07:15 - 15:15
Czwartek 07:15 - 15:15
Piątek 07:15 - 15:15

Telefon

+48731952555

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij