18/05/2026
Noc filmowa w szkole
W piątkowy wieczór, 15 maja, uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami spotkali się w szkole na wyjątkowej nocy filmowej. O godzinie 19.00 jedna z sal lekcyjnych wypełniła się plecakami, śpiworami, kocami, poduszkami, mnóstwem przekąsek i oczywiście dobrym humorem. Po omówieniu zasad, dzieci rozpoczęły zabawy. Korzystając z pięknej pogody, pierwszą część wieczoru spędziły na świeżym powietrzu. Były gry w piłkę, zabawa w chowanego, a nawet tańce. Dodatkową atrakcją było również ognisko, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i pianki. Śmiechu i radości nie brakowało. Po zmierzchu wszyscy przenieśli się do budynku szkoły. W ciemnych korytarzach i salach odbyło się emocjonujące chowanie z latarkami. Nie zabrakło też śpiewów i tańców. A późnym wieczorem sala lekcyjna zamieniła się w salę kinową. Wygodne materace, koce i poduszki oraz mnóstwo przekąsek stworzyły idealne warunki do oglądania. Po przygotowaniu miejsc do spania i przebraniu się w piżamy, uczniowie rozpoczęli seans filmowy. Jednak zmęczenie i późna pora dały znać o sobie. Wykończeni wcześniejszymi szaleństwami na podwórku i w szkole, niektórzy zasnęli w trakcie seansu, ale najwytrwalsi oglądali film do końca. Nawet po jego zakończeniu było jeszcze słychać rozmowy i śmiechy. Pomimo bardzo krótkiego odpoczynku, okazało się, że emocje wzięły jednak górę, gdyż dzieci nie mogły już spać od godziny 5.30! Rano wszyscy wspólnie zjedli śniadanie, posprzątali szkołę i wystarczyło jeszcze czasu na gry i zabawy. Choć byliśmy trochę zmęczeni, to uśmiechy i wspomnienia z tej nocy zostaną z nami na długo.
Noc filmowa była świetną okazją do integracji uczniów oraz miłego spędzenia czasu. To była noc pełna emocji, podczas której było wszystko, może tylko poza jednym – snem. O nudzie nie było mowy! I jak się okazuje można się dobrze bawić bez telefonów.