Filia nr 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

Filia nr 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę t

Wczorajszy poranek w naszej bibliotece był wyjątkowo głośny, a to za sprawą 🦊 z MP14. Opowiadanie „Zuzia uczy się jeździ...
29/05/2026

Wczorajszy poranek w naszej bibliotece był wyjątkowo głośny, a to za sprawą 🦊 z MP14. Opowiadanie „Zuzia uczy się jeździć na rowerze” było wstępem do rozmowy o bezpieczeństwie na drodze. 🚴‍♀️🚴‍♂️

Dziś odwiedziła mnie grupa 6-latków z MP nr 14 🌸📚Z okazji wczorajszego Dnia Mamy przeczytaliśmy opowiadanie Renaty Piątk...
27/05/2026

Dziś odwiedziła mnie grupa 6-latków z MP nr 14 🌸📚
Z okazji wczorajszego Dnia Mamy przeczytaliśmy opowiadanie Renaty Piątkowskiej o przewrotnym tytule „Portret taty”. Dzieci dowiedziały się, że nie jest ważny wygląd, sposób ubierania się, kolczyki czy długie włosy — najważniejsze jest to, jakim jest się człowiekiem i jak ważni jesteśmy dla innych ❤️

Na zakończenie mali artyści wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc piękne portrety swoich mam 🎨👩‍👧‍👦

Wczoraj odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sowa.🦉 Była,  to ich pierwsza wyprawa do biblioteki i ...
21/05/2026

Wczoraj odwiedziły nas przedszkolaki
z Niepublicznego Przedszkola Sowa.🦉 Była,
to ich pierwsza wyprawa do biblioteki i okazja, żeby poznać pracę bibliotekarek pracujących
w Filia nr 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Ogladliśmy wszystkie rodzaje książek od tych, które samemu można opowiadać po komiksy.
Aby przekonać się, że pisanie nie jest łatwą rzeczą przeczytaliśmy opowiadanie o Panu Kuleczce
i jego zwierzętach. 🐕🦆🪰Jednak opowiadanie zakończyło się w środku książki📖 i trzeba było użyć zakładki. 🔖Wiadomo najlepsze zakładki
są własnej produkcji, dlatego każdy przedszkolak zrobił własną zakładkę, którą zabrał do domu.
Do miłego zobaczenia.🙂

📚🌸 Dziś naszą bibliotekę odwiedziły urocze 4-latki z MP nr 14 😊Spotkanie miało wyjątkowy cel ❤️ Zbliża się przecież Dzie...
18/05/2026

📚🌸 Dziś naszą bibliotekę odwiedziły urocze 4-latki z MP nr 14 😊

Spotkanie miało wyjątkowy cel ❤️ Zbliża się przecież Dzień Mamy, który obchodzimy już 26 maja 🌷👩‍👧‍👦
Ponieważ nadal jesteśmy w klimacie naszego święta – Dnia Bibliotekarza 📖 oraz maja, który jest miesiącem bibliotek 📚, postanowiliśmy połączyć oba te wyjątkowe dni 😊

Dzieci wysłuchały pięknej książki „Dobrze być z Tobą, mamo” autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik 💕
Następnie mali artyści wykonali kolorowe zakładki do książek ✂️🎨📚, na których uwiecznili swoje mamy 👩❤️

Zakładki będą małym, ale bardzo wyjątkowym podarkiem od dzieci 🎁💐

Było jak zwykle kreatywnie, radośnie i bardzo kolorowo 😍🌈

Witamy po raz kolejny na wystawie fotograficznej,📷 którą prezentuje w Filii nr 20, Stowarzyszenie Senior Plus . Przez 2 ...
12/05/2026

Witamy po raz kolejny na wystawie fotograficznej,📷 którą prezentuje w Filii nr 20, Stowarzyszenie Senior Plus . Przez 2 miesiące, maj i czerwiec będzie można ogladać "Moje ulubione" czyli najbliższe sercu twórców zdjęcia krajobrazów, zabytków i pięknej przyrody. Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał spotkać się z autorkami i autorami prac osobiście, to zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 22 maja o godzinie 16 00.
Serdecznie zapraszamy 📷🖼

W tym tygodniu z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36 ...
07/05/2026

W tym tygodniu z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36 i Niepublicznego Przedszkola Małego Odkrywcy. Obydwie grupy zwiedziły bibliotekę i poznawały różne formy książek, te do czytania, do oglądania, do opowiadania i te sensoryczne, które można pogłaskać. Czytaliśmy także opowiadania o książkach i bibliotece, "Franklin czyta kolegom" i "Kicia Kocia w bibliotece " i dowiedzieliśmy się, że książką📚 można się dzielić, a czytanie, to przyjemność🙂, co można jeszcze robić w bibliotece i do czego służą 📑zakładki.

Drodzy Czytelnicy!Chcielibyśmy poinformować, że w piątek (8 maja 2026 roku) będzie obchodzony w Bibliotece jako Dzień Bi...
05/05/2026

Drodzy Czytelnicy!
Chcielibyśmy poinformować, że w piątek (8 maja 2026 roku) będzie obchodzony w Bibliotece jako Dzień Bibliotekarza. Z tego powodu Biblioteka Główna oraz wszystkie placówki filialne będą w tym dniu nieczynne dla użytkowników.
Za utrudnienia przepraszamy

30/04/2026

🌿📚 Majówka z książką? To idealny pomysł!

Słońce, świeże powietrze, chwila relaksu… a do tego dobra książka – czy można chcieć więcej? ☀️

Zabierz książkę na długi weekend i ciesz się czytaniem w plenerze – na kocu, w hamaku, w ogrodzie czy podczas rodzinnego pikniku. 📖💚

W bibliotece czekają na Was:
🌸 nowości wydawnicze
🌸 bestsellery
🌸 książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych
🌸 inspiracje na każdą pogodę

👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie ten czas razem – czytając, bawiąc się i odpoczywając na łonie natury.

👉 Odwiedźcie bibliotekę, wypożyczcie książki i sprawcie, by ta majówka nie była nudnym weekendem z grillem a wspaniałą przygodą z książką. 📖

💛 Do zobaczenia w bibliotece

🌍 Lecimy dalej w temacie Dnia Ziemi!Tym razem spotkałam się z 6-latkami, które wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej „...
29/04/2026

🌍 Lecimy dalej w temacie Dnia Ziemi!

Tym razem spotkałam się z 6-latkami, które wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej „Basia i śmieci”. Rozmawialiśmy o tym, co może się stać, jeśli nie będziemy dbać o środowisko – zwłaszcza to najbliższe nam na co dzień.

Dzieci świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem odpadów i przyporządkowywaniem ich do odpowiednich pojemników. Największą zagwozdką okazał się… gliniany dzbanek 😉 Ale i z tym wyzwaniem daliśmy radę!

Na zakończenie mali uczestnicy wykonali piękne kwiaty w doniczkach, które symbolizowały naszą planetę 🌱

To było bardzo wartościowe i radosne spotkanie 💚

Dziś odwiedziła nas grupa czterolatków z MP 14 🌱Tematem spotkania był Dzień Ziemi, 🌍który obchodzimy właśnie dzisiaj. Dz...
22/04/2026

Dziś odwiedziła nas grupa czterolatków z MP 14 🌱

Tematem spotkania był Dzień Ziemi, 🌍który obchodzimy właśnie dzisiaj. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą – świetnie radzą sobie z segregacją śmieci i doskonale wiedzą, do którego kosza🚮 co wrzucać 👏

Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie Anity Głowińskiej z serii „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?”, które stało się inspiracją do dalszych działań. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy piękne kwiaty z materiałów z recyklingu 🌼

Było bardzo kreatywnie i uroczo 💚

Adres

Ulica Gombrowicza 15
Czestochowa
42-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 12:00 - 15:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00

Telefon

+48343623587

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Filia nr 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Filia nr 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie.:

Udostępnij

Kategoria