20/05/2026
📚Wczoraj w Bibliotece Centralnej odbyły się dwa spotkania autorskie z Kamila Mytyk - pisarka – autorką powieści obyczajowych oraz książek przygodowych dla dzieci i młodzieży.
👉Od samego początku spotkania było gwarno – sala wypełniła się śmiechem, pytaniami i żywymi reakcjami młodych uczestników. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o bohaterach książek, tajemnicach ukrytych między stronami oraz o tym, jak powstają książki. Nie zabrakło też zagadek i łamigłówek, a mali tropiciele przygód chętnie rozwiązywali zdania i szyfry🕵️
👦👧W spotkaniach uczestniczyli uczniowie SP Książenice i SP Szczejkowice.
Kamila Mytyk - pisarka – z zawodu dziennikarka i pisarka, z pasji harcerka. Jest autorką kilku książek poradnikowych, ponadto napisała i wydała powieści obyczajowe pt. „Mam na imię Ola”, „Samotna 6” i „Owocowa czy czarna”, w której przybliża sposób myślenia i funkcjonowania osoby z narcystycznymi zaburzeniami osobowości.
👉Najnowsza książka autorki "Na Tropie" to detektywistyczna przygoda harcerska dla młodych czytelników. Książka kończy się TAJEMNICZYM, NIEWIDZIALNYM ROZDZIAŁEM. Można go przeczytać tylko przy świetle UV, za pomocą gadżetu, który otrzymujemy z książką.
Wszystkie książki autorki dostępne są w Bibliotece Centralnej i Filiach Bibliotecznych.