22/12/2022
W dniu 19.12.2022r, odbyło się 26-te spotkanie mikołajkowe z osobami niepełnosprawnymi oraz z dziećmi i młodzieżą polską oraz ukraińską, dla których przygotowano aż 180 mikołajkowych paczek i upominków.
Organizatorami tej uroczystości był Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych
i Integracji Środowiskowej „Szansa” im. Ojca Św. Jana Pawła II w Czarnem Piotr Hulisz oraz Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem.
Scenariusz oraz część muzyczno-artystyczną przygotowali Krzysztof Kozioł z zespołem muzycznym „Jeden plus Trzy” z Domisławia, panowie Andrzej Wit i Piotr Bugajski oraz grupa z Ukrainy przygotowana przez Tatianę Gutkin.
Dzięki uprzejmości Dyrektora mgr Danuty Purgał spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem, a honorowy patronat nad spotkaniem sprawował Starosta Człuchowski Pan Aleksander Gappa.
Duchowy patronat nad mikołajkowym spotkaniem sprawowali ksiądz Józef Klażyński oraz Duszpasterza Parafii Grekokatolickiej pod wezwaniem Poczęcia Św. Jana Chrzciciela
w Człuchowie ksiądz Roman Ferenc.
Na spotkaniu mikołajowym zaszczycili Nas swoją obecnością Poseł na Sejm RP
z ramienia Koalicji Obywatelskiej Pani Barbara Nowacka, wspomniany Starosta Człuchowski Pan Aleksander Gappa oraz wiele innych osób dobrego serca, którzy byli również darczyńcami, dzięki którym Nasze mikołajkowe spotkanie przyniosło dzieciom wielkie przedświąteczne szczęście i radość.
Do tych osób należeli:
- Prezes Spółki Meble Negro w Czarnem Pan Łukasz Jerczyński;
- Prezes Stowarzyszenia „Z otwartym sercem” w Czarnem Pan Zbigniew Strzelczak;
- Kierownik Grupy Zabezpieczenia w Czarnem płk. Zbigniew Suchanowski;
- Płk. Zdzisław Domagała z Warszawy;
- Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Prezes Koła
w Czarnem Pan Ryszard Czupa;
- Państwo Elżbieta i Alfred Szywińscy;
- Panowie Ireneusz Witkowski, Paweł Kowalak, Krzysztof oraz Patryk Popowniak;
- Panowie Krzysztof Kozioł, Andrzej Wit oraz Piotr Bugajski;
- Panowie Jan Zieniuk, Benedykt Lipski, Rafał Piekuś oraz Dawid Kopczak;
- Panie Elżbieta Pisula, Maryla Kwiatkowska oraz Marianna Murawska.
Do grupy darczyńców należeli również członkowie organizacji pozarządowych, takich jak:
- Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem;
- Wojskowe Koło PTTK „Husaria” w Czarnem, oraz
- Koło Związku Emerytów i Rencistów przy Zakładzie Karnym w Czarnem.
Wszystkim zaproszonym gościom, a zarazem darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za ich dobre serce i ofiarność!!!
Wszystkim Państwu Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej „Szansa” im. Ojca Św. Jana Pawła II oraz Koło Platformy Obywatelskiej
w Czarnem składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne: zdrowych, spokojnych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, a także szczęśliwego nowego 2023 roku!