03/06/2026
Zobaczcie, kogo nasz podleśniczy Paweł spotkał dziś o poranku na jednej z leśnych dróg 😍. Mama sarna (zwana kozą) wybrała się na spacer ze swoimi maluchami (koźlętami).
⚠️Leśne przypominajki przy okazji tego miłego widoku:
- Zostaw, nie ruszaj! Jeśli spotkacie w lesie samotne, leżące w trawie koźlę - nie dotykajcie go. Mama na pewno jest w pobliżu i zostawiła je tam dla jego własnego bezpieczeństwa. Ludzki zapach mógłby sprawdzić, że je odrzuci.
- Pies 🐕 w lesie? Tylko na smyczy! Dla takich maluchów szczękający czworonóg to ogromny stres i niebezpieczeństwo.
Meldujcie w komentarzach, czy udało Wam się już tej wiosny spotkać takie maluchy w naszych lasach 👇🏻