Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe Oficjalny profil Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego w Cieszynie.

6 maja br. na Kampusie Uniwersytetu Śląskiego  w Cieszynie odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością I...
08/05/2026

6 maja br. na Kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne wydarzenie, organizowane pod hasłem „Świat Filmu”, zgromadziło osoby z niepełnosprawnościami, uczniów, studentów, wolontariuszy oraz przedstawicieli wielu instytucji i organizacji wspierających integrację społeczną. W programie znalazły się liczne warsztaty, występy artystyczne, pokazy oraz działania edukacyjne promujące otwartość, wzajemny szacunek i budowanie społeczeństwa bez barier. Ideą wydarzenia było zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integracja lokalnej społeczności.

W obchody aktywnie włączyło się również Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe. Prelekcje oraz praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła Karolina Miśkiewicz - na co dzień Ratownik Medyczny Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego . Uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a także nauczyć się prawidłowego postępowania w nagłych przypadkach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było okazją do promowania wiedzy oraz budowania świadomości w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego.

Udział w wydarzeniu był wyrazem solidarności, wsparcia oraz wspólnego działania na rzecz integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom Ochrony Zdrowia oraz ...
07/04/2026

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom Ochrony Zdrowia oraz Pacjentom.
Tegoroczna kampania WHO jednoczy i mobilizuje świat pod hasłem „Razem dla zdrowia. Wspieramy naukę”, świętując siłę współpracy naukowej w ochronie zdrowia ludzi, zwierząt, roślin i planety.
Pracownikom medycznym dziękujemy za codzienny trud, profesjonalizm, poświęcenie i troskę o drugiego człowieka.
Życzymy Państwu siły, satysfakcji z wykonywanej pracy, nieustającej energii oraz wsparcia w realizacji tej niezwykle ważnej misji.
Pacjentom życzymy zdrowia, nadziei i szybkiego powrotu do pełni sił. Niech każdy dzień przynosi poprawę samopoczucia, a opieka, którą otrzymujecie, będzie źródłem poczucia bezpieczeństwa i spokoju.

02/04/2026
W związku z powtarzającymi się przypadkami agresji wobec ratowników medycznych, dziś w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym ...
26/02/2026

W związku z powtarzającymi się przypadkami agresji wobec ratowników medycznych, dziś w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu samoobrony i postępowania w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczne ćwiczenia z zakresu reagowania na agresywne zachowania pacjentów. Uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia technik deeskalacji konfliktu, bezpiecznego uwalniania się z chwytów oraz zasad współpracy ze służbami mundurowymi w sytuacjach wymagających interwencji. Celem szkolenia było zwiększenie bezpieczeństwa zespołów ratownictwa medycznego oraz podniesienie ich kompetencji w radzeniu sobie z trudnymi i niebezpiecznymi sytuacjami podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Dziś w siedzibie Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego dokonano przekazania dwóch nowych ambulansów drogowych zakupionych ...
06/02/2026

Dziś w siedzibie Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego dokonano przekazania dwóch nowych ambulansów drogowych zakupionych ze środków Budżetu Państwa zrealizowanych w ramach zadania zleconego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Oficjalnego przekazania na ręce Dyrektora CPR dokonał Wojewoda Śląski Marek Wójcik i Starosta Cieszyński Janina Żagan. Całkowity koszt zakupu obu karetek wyniósł 2 214 725 PLN z czego 2 000 000 zł zostało dofinansowane z budżetu państwa a pozostała część ze środków własnych CPR.

09/01/2026
23/12/2025

Przenieśmy się sercem do Betlejem czyli koncert charytatywny Fundacji
Prosimy o zarezerwowanie wolnego czasu 11 stycznia 2026 roku. Spotkamy się w kościele p.w.św. Marii Magdaleny w Cieszynie, o godz. 16.30, na koncercie charytatywnym kolęd i pastorałek „Oddajmy pokłon Królowi”. Zaszczytnym celem wydarzenia jest pomoc dializowanym pacjentom. Zbieramy na nową sztuczną nerkę dla cieszyńskiej Stacji Dializ.
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zaprasza serdecznie na muzyczne spotkanie i wysłuchanie oraz wspólne zaśpiewanie kolęd. To wielowiekowa tradycja, która w Polsce ma szczególne znaczenie łącząc motywy religijne z elementami tożsamości narodowej. Uczestnicząc w naszym koncercie wraz z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami będziemy je kultywować i cieszyć się wspólnie z radości jaką daje piękna muzyka. Z płynących pięknych słów emanować będzie bliskość, jedność, empatia i ciepło.
W nastrojowy klimat wprowadzi nas zespół w składzie: Magdalena Pławecka (wokal), Tomasz Hanzel (perkusja), Klaudiusz Grzybek (klawisze, wokal), Patryk Kamiński (gitara basowa, wokal), Łukasz Matuszek (gitara akustyczna, wokal), Mateusz Parchański (akordeon, wokal). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Adres

Bielska 22
Cieszyn
43-400

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij