17/05/2026
W sobotę po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach szkoleniowych z zakresu ratownictwa technicznego, działaniach wewnątrz pożaru oraz technik siłowego otwierania drzwi. 🚒🔥🧯
Na warsztaty zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną jednostkę OSP Grodziczno, za co serdecznie dziękujemy!👨🚒🤝 To był dzień pełen intensywnej pracy, wymiany doświadczeń oraz doskonalenia umiejętności, które mogą okazać się bezcenne podczas codziennych działań ratowniczo-gaśniczych.
Podczas warsztatów druhny i druhowie zostali podzieleni na grupy, dzięki czemu każdy mógł wziąć udział we wszystkich przygotowanych segmentach szkoleniowych.🔧🚨 Każda grupa realizowała inne zadania praktyczne, po czym następowała zmiana stanowisk. Taka forma zajęć pozwoliła nam nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale przede wszystkim przećwiczyć ją w praktyce pod okiem doświadczonych instruktorów. 💪🔥
Warsztaty z ratownictwa technicznego obejmowały między innymi pracę ze sprzętem hydraulicznym, stabilizację pojazdów oraz dostęp do osób poszkodowanych.🚗⛑️ Z kolei podczas działań związanych z pożarami wewnętrznymi mogliśmy doskonalić pracę w zadymionych pomieszczeniach, ewakuację osób poszkodowanych oraz współpracę w rocie.🌫️🔥 Ćwiczenia z zakresu siłowego otwierania drzwi, wymagały precyzji, odpowiedniej techniki oraz dobrej współpracy całego zespołu.🚪🪓
Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwali funkcjonariusze Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, którzy jednocześnie pełnili rolę instruktorów.👨🚒📚 Dzięki ich ogromnemu doświadczeniu, profesjonalnemu podejściu oraz cennym wskazówkom mogliśmy wynieść z tego szkolenia naprawdę wiele wartościowej wiedzy i praktycznych umiejętności.
Dziękujemy za możliwość udziału w tak wartościowych warsztatach i stworzenie świetnych warunków, atmosfery do nauki oraz współpracy. 👏🚒
W warsztatach udział brały również inne jednostki, takie jak:
- OSP Mroczno
- Osp Mroczenko
- OSP Bratian
- OSP Marzęcice
- OSP Kuligi
Po intensywnym dniu pełnym ćwiczeń i nauki przyszedł czas na wspólne podsumowanie całych warsztatów. 📝👨🚒 Dzień zakończyliśmy zasłużonym gorącym posiłkiem🍲 oraz strażacką integracją przy świetnej atmosferze.🔥😄 Takie spotkania to nie tylko okazja do doskonalenia umiejętności, ale również budowania współpracy i relacji pomiędzy jednostkami.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim
Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie
Gmina Kurzętnik
KLIK Nowe Miasto dla Was
Panorama regionu
Gazeta Nowomiejska
Foto:
OSP Kurzętnik
OSP Grodziczno