27/05/2026
Uwaga, uwaga - dziś w naszej czytelni zaroiło się od Motylków! 🦋🌼
Dzieci z Przedszkole Miejskie nr 1 w Chełmży przeniosły się razem z nami prosto na pachnącą, kolorową łąkę pełną kwiatów i owadów.
Podczas spotkania przeczytaliśmy książkę „Gaja w opałach”, dzięki której dzieci dowiedziały się, że nawet najpiękniejsza łąka potrzebuje naszej troski. Bo śmieci na łące to nie tylko bałagan, ale też niebezpieczeństwo dla jej małych mieszkańców. 🌿🔥
Na szczęście nasi mali goście wiedzą już doskonale, jak dbać o przyrodę! Na zakończenie wspólnie stworzyli przepiękną, kolorową łąkę pełną motyli, biedronek i kwiatów. 🎨🐞
Dziękujemy „Motylkom” za odwiedziny i do zobaczenia! 💚