29/05/2026
👩🚒👨🚒 Nowi strażacy-ratownicy w szeregach OSP! 🚒🔥
29 maja zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu powiatu chełmskiego, które rozpoczęło się 5 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.
Szkolenie obejmowało naukę zdalną 💻 oraz intensywne zajęcia praktyczne prowadzone na terenie JRG 2 w Chełmie. Uczestnicy zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa technicznego, obsługi sprzętu pożarniczego i łączności.
Ważnym etapem kursu było również zaliczenie testu w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.
📋 Do szkolenia przystąpiło 36 osób, natomiast egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym ukończyło 31 druhów i druhen.
🎓 Zaświadczenia ukończenia szkolenia wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie bryg. Stanisław Kołtun. Funkcję kierownika kursu pełnił mł. bryg. Jarosław Niemiec.
👏 Gratulujemy wszystkim i życzymy bezpiecznej służby.
/DM/