30/05/2026
🚒 Podsumowanie XIII Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubiewie! 🚒
Właśnie dzisiaj 30.05.2026 roku punktualnie o godzinie 9:00 w Bysławiu odbył się wyjątkowy, bo sprawozdawczo-wyborczy Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubiewie.
Był to czas podsumowań, ważnych decyzji na przyszłość, ale przede wszystkim – moment ogromnej wdzięczności.
👉Zjazd swoją obecnością uświetnili następujący goście:
🔹Joanna Jastak - wójt gminy Lubiewo
🔷 Krzysztof Zielazny - przewodniczący Rady Gminy Lubiewo
🔷st. bryg. Arkadiusz Kroll - Komendant Powiatowy PSP w Tucholi
🔷Waldemar Kierzkowski - prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Tucholi
📜 Podsumowanie kadencji 2021-2026:
Podczas zjazdu przedstawiono szczegółowe sprawozdania z działalności ustępującego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Ostatnie 5 lat to czas wytężonej pracy, setek wyjazdów do akcji, rozwoju naszych jednostek i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy.
🤝 Chwile wzruszeń i wielkie DZIĘKUJĘ!
Najbardziej emocjonalnym punktem spotkania były podziękowania dla ustępujących władz.
Słowa uznania, pamiątkowe upominki oraz chwile szczerego wzruszenia towarzyszyły pożegnaniu dotychczasowego kierownictwa.
Ogromne podziękowania kierujemy przede wszystkim do:
▪️druha Tadeusza Juraszewskiego – ustępującego Prezesa, za lata oddanej służby, mądre przywództwo i serce włożone w rozwój gminnego pożarnictwa,
▪️druha Andrzeja Zemke – ustępującego Komendanta Gminnego, za dbanie o gotowość bojową naszych jednostek.
Druhny i druhowie, członkowie ustępującego Zarządu!
Wasz wkład w rozwój OSP na terenie gminy Lubiewo jest nieoceniony. Dziękujemy! 👏
🗳️ Nowe władze – Nowa energia!
Zjazd dokonał wyboru nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Spośród członków zarządu wyłoniono nowe prezydium, które poprowadzi nasz oddział w kolejnych latach.
Miło nam poinformować, że stery objęli:
👑 Prezes Zarządu Oddziału Gminnego: druh Maciej Zakryś (OSP Klonowo)
🧑🚒 Komendant Gminny: druh Krystian Puczyński (OSP Bysław)
Nowo wybranym władzom oraz członkom komisji rewizyjnej serdecznie gratulujemy! Życzymy wytrwałości, samych trafnych decyzji oraz niesłabnącej strażackiej pasji. Niech św. Florian ma Was w swojej opiece!
🍲 Na zakończenie oficjalnej części, wszyscy uczestnicy wspólnie skosztowali tortu, a następnie zasiedli do wspólnego, tradycyjnego obiadu. Była to świetna okazja do kuluarowych rozmów, integracji oraz wymiany doświadczeń między jednostkami z terenu naszej gminy.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek! 🚒💨