27/05/2026
🐝 𝐂𝐳𝐲 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐬𝐳𝐜𝐳𝐨́ł 𝐛𝐲ł𝐨𝐛𝐲 𝐦𝐨𝐳̇𝐥𝐢𝐰𝐞?
O tym przekonali się uczestnicy warsztatów edukacyjnych „Słodkie Królestwo Pszczół”, które odbyły się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Buczkowicach. 🍯
18 maja gościliśmy dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Buczkowicach, a 22 maja uczestników
EKO-załogi. Warsztaty były doskonałą okazją do świętowania przypadającego 20 maja Światowego Dnia Pszczół. 🐝💛
Podczas warsztatów dzieci:
🐝poznały budowę pszczoły i życie w ulu,
🐝oglądały żywe pszczoły oraz królową w ulu pokazowym,
🐝 przymierzały strój pszczelarza,
🐝degustowały różne rodzaje miodów,
🐝 obserwowały preparaty pod mikroskopem,
🐝 własnoręcznie wykonały świece z wosku pszczelego. 🕯️
To były niezwykle słodkie, ciekawe i pełne wiedzy spotkania! 🌿🍯
Bioróżnorodność w Aglomeracji Beskidzkiej
🇪🇺 Warsztaty edukacyjne „Słodkie Królestwo Pszczół” zostały dofinansowane w ramach projektu „Ochrona i regeneracja obszarów cennych przyrodniczo wraz z działaniami edukacyjnymi na obszarze Aglomeracji Beskidzkiej – etap I”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).
Partner wiodący projektu: Stowarzyszenie Aglomeracja Beskidzka
___________
Owady i Spółka