Nasza historia...
Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach powstała w 1928roku. Głównym inicjatorem jej założenia, a jednocześnie pierwszym jej prezesem był ówczesny proboszcz miejscowej parafii - ks. Piotr Mączka. Skład pierwszego zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach uzupełniali : zastępca prezesa - Jan Stachura, naczelnik - Jan Frankowicz oraz Jan Rabiej i Józef Baran. Pierwsze mundury strażacy organizowali we własnym zakresie, a poprzez organizację imprez rozrywkowych , zbiórek i funduszy ze składek członkowskich uzbierali pieniądze na zakup hełmów, pasów i toporków oraz kilku metrów węża i ręczną sikawke. Do dyspozycji jednostki był także: wóz konny i ręczna p***a. Strażakom z Brzezin od początku brakowało remizy, w której można by trzymać zakupiony sprzęt. Rozwiązaniem tego problemu zajął się Jan Rabiej - nowy naczelnik. W budowę strażnicy zaangażowała się cała społeczność Brzezińska, jednak największy udział w pracach mieli m.in: Franciszek Frankowicz, Jakub Gajek, Jan Jędrocha oraz Stanisław Jędrocha, Władysław Kubicki, Władysław Materek, Szczepan Rutkowski i Józef Tkacz. W czasach II wojny światowej jednostka nie zaprzestała swojej działalności, a strażnica stanowiła miejsce spotkań druhów potrzebnego do szerzenia ducha patriotyzmu i rozwijania działalności konspiracyjnej. Na początku lat 50., mimo trudnej sytuacji, udało się pozyskać motopompę M-200 , samochód Zis-3, a następnie pojazdy ciężarowe Steyr i Mercedes, co znacznie poprawiło wyposażenie jednostki. Nad dalszym rozwojem straży czuwali jej kolejni naczelnicy: Franciszek Frankowicz i Franciszek Rabiej. W miarę upływu lat stara remiza stawała się niewystarczająca, dlatego w zamyśle druhów coraz mocniej dojrzewała myśl o wybudowaniu nowej strażnicy. Na początku lat 70. postanowiono te zamiary zamienić w rzeczywistość. Wielką pomocą w tej sprawie okazała się decyzja Władysławy i Tadeusza Kołbusów, którzy prywatną działkę usytuowaną obok szkoły ofiarowali na ten cel. W 1976r., dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności, pracy oraz ofiarności mieszkańców i wszystkich strażaków oficjalnie doszło do przekazania budynku jednostce, który służy do dziś. W tym samym roku nadano również sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach, a w prezencie za zapał jaki strażacy włożyli w budowę otrzymali samochód gaśniczy Star-25 GM. W 2011 roku dokonano istotnych dla jednostki zmian w zarządzie. Prezesem został Marcin Frankowicz, naczelnikiem - Paweł Machulski, jego zastępcą - Paweł Wojda, skarbnikiem - Wiesław Januszek, sekretarzem - Marek Zygadło, a gospodarzem - Krzysztof Malicki. W ciągu 5 lat ich kadencji dokonano wielu ulepszeń strażnicy, zadbano o odpowiednie przygotowanie i doskonalenie umiejętności strażaków oraz wyposażenie bojowe jednostki. W 2016 roku podczas zebrania sprawozdawczego podsumowano ostatnie 5 lat. Były to wyjątkowo owocne lata dla jednostki. Poczynione inwestycje wyceniono na prawie pół miliona złotych! Przeprowadzone podczas zebrania wybory doprowadziły do małej korekty w składzie zarządu. Bez zmian pozostały stanowiska prezesa i naczelnika. Zastępcą naczelnika został Tomasz Frankowicz, zastępcą prezesa - Marek Zygadło, sekretarzem - Wojciech Lach. Skarbnikiem wybrano Jerzego Klimczaka, kronikarzem - Milenę Frankowicz, a gospodarzem - Dominika Kozaka. Szeregi zarządu zasilił także Krzysztof Sołtys.