21/05/2026
XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Ekonomiczny SKO już za nami.
Dnia 19 maja 2026r. naszej szkole odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny SKO dla uczniów klas szóstych organizowany przez opiekunki SKO Ewę Bukowicz i Natalie Łanochę. Głównym celem konkursu było kształtowanie zainteresowań tematyką ekonomiczną wśród uczniów oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.
Gościem była pani Iwona Haber, poprzednia opiekunka SKO.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów z 5 szkół gminy Brzesko.
Rywalizowały ze sobą szkolne zespoły trzyosobowe, które rozwiązywały otwarte zadania tekstowe o tematyce ekonomicznej oraz odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania quizu ekonomicznego.
Zwycięską drużyną okazała sie reprezentacja PSP Szczepanowie w składzie: Sara Gadowska, Antoni Kołodziej, Hubert Piwowarski.
II miejsce PSP w Okocimiu w składzie: Szymon Kaczmarczyk, Wiktor Rzepecki, Eliasz Zydroń
III miejsce PSP w Mokrzyskach w składzie: Julia Chmielarz, Jan Goc, Patrycja Polańska
Został także rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny „Projekt karty płatniczej banku PKO BP zawierającej elementy graficzne związane z postacią Ignacego Łukasiewicza patrona naszej szkoły”
I miejsce zajęła praca uczniów z PSP w Mokrzyskach.
Podkreślić należy bardzo wysoki poziom przygotowań uczestników do konkursu przez nauczycieli, podobnie jak w latach ubiegłych.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez SKO w naszej szkole.
Rywalizacja odbyła się w miłej atmosferze. Wymiana wrażeń przez dzieci oraz doświadczeń przez nauczycieli odbyła się przy poczęstunku zakupionym przez SKO ZSP w Brzesku.
Opiekunki SKO składają serdeczne podziękowania dla pań Beaty Derus, Elżbiety Szyc oraz Jolanty Sarlej za pracę w komisji konkursowej oraz wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom.
Organizatorzy konkursu