09/06/2026
Dzień Dziecka 2026 – wspaniały, radosny, taneczny, sportowy… Rodzinny Piknik podczas Święta wszystkich dzieci
Tradycyjnie już w niedzielę 7 czerwca, na terenach przy brzeskiej krytej pływalni odbył się wspaniały piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Okocimski Klub Sportowy, UKS Feniks Jasień, UKS Dragon Mokrzyska, UKS Volley Brzesko przy wsparciu wielu firm, instytucji oraz osób dobrego serca.
Oficjalnego otwarcia tuż po godzinie 11.00 dokonali gospodarze wydarzenia – dyrektor BOSiR-u Marek Dadej oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.
Wspaniałe Święto dzieci to dzień sportu, radości, zabawy, edukacji i przede wszystkim wspólnie spędzony czas rodzinnie na obiektach BOSiR w Brzesku.
W piękne niedzielne przedpołudnie na obiektach sportowych ORLIK 2012 rozpoczęły się zawody w piłce nożnej dzieci, koszykarski mecz gwiazd, a na boiskach plażowych turniej siatkówki. W tym miejscu podziękowania kierujemy do: UKS DRAGON Mokrzyska, UKS FENIKS Jasień, UKS VOLLEY Brzesko oraz OKS Brzesko za przygotowanie fantastycznych zawodów. Wielkie sportowe emocje na obiekcie ORLIK-a to również zasługa młodych sportowców oraz ich rodziców, którzy dopingowali swoim dzieciom.
Przez cały słoneczny i gorący dzień przez naszą piknikową scenę przewinęło się kilka setek bardzo młodych, młodych i dorosłych artystów, a repertuar ich występów był bardzo zróżnicowany, aby zadowolić każde gusta.
Pierwszy na scenie wystąpił wspaniały szkolny dziecięcy chór z Mokrzysk wraz z panią Moniką Nowicką. Tuż po nich zaprezentowały się dzieci w kolorowym pokazie mody. Przy scenie odbyły się zajęcia ruchowe dla dzieci, które przeprowadziła Klaudia Solak FIKU MIKU. Po tym sportowym akcencie przyszedł czas na chwile z magią. Piękny pokaz iluzji przeprowadził Łukasz Kupiniak.
Swoje nieprzeciętne umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół tańca, na które zawsze można liczyć: KREMER DANCE STUDIO, MODERN STUDIO TAŃCA oraz THOMAS DANCE. Ręce same składały się do oklasków po ich występach. Klasa ŚWIATOWA!!!
Do wysokiego poziomu tancerzy dostosowali się aktorzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku z koła teatralnego STONOGA wraz z Agatą Podłęcką, aktorzy ze Szkoły Podstawowej z Jasienia wraz z opiekunkami Barbarą Robak oraz Bernadetą Zyznawską oraz aktorzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo z Bucza wraz z Marią Patulą. Cudowne teatralne występy zostały nagrodzone wielkimi brawami.
Po tych pięknych występach przyszedł czas na trochę sportu. Zabawy ruchowe na naszej scenie przygotowała Klaudia Urbańska-Matura z AKTYWNIA Brzesko. Ale to nie wszystko, nie zwalniamy tempa… nasz kolejny sportowy akcent w bogatym programie wydarzenia to terenowy tor przeszkód dla dzieci. Krótki lecz wymagający tor przeszkód przygotowali nauczyciele WF: Magdalena Olchawska oraz Marcin Gromadzki – bardzo WAM dziękujemy. Emocje jak na mitingach lekkoatletycznych! Dzieci (rodzice również) zroszone wodą z kurtyny wodnej, którą przgotowali strażacy z OSP Brzesko, pokonywały przeszkody, aby na mecie zostać udekorowanym pięknym pamiątkowym medalem. Wspaniała sportowa rywalizacja – coś wspaniałego!
Po zakończonym biegu na naszą piknikową scenę zaprosiło nas biuro turystyczne WAKACJE.PL znajdujące się w Galerii ODYSEJA w Brzesku. Magda, Mateusz i Dawid z biura przygotowali voucher na piękną wycieczkę. I to był ten moment, tuż przed godziną 17.00 nastąpiło losowanie zwycięzcy tego vouchera. Tylko jedna osoba mogła go wygrać, a chętnych było wielu .
Przez cały czas do dyspozycji dzieci były: wspaniałe warsztaty tworzenia obrazów przestrzennych z Fundacją Kreatywni na co dzień, warsztaty muzyczne z Krainą bębnów, warsztaty języka angielskiego z EARLY STAGE oraz HELEN DORON Brzesko, warsztaty klockowe, warsztaty podróżnicze, mobilne oceanarium, foot dart, mega dmuchaniec. Stanowisko, które jak się później okazało, zostało zamknięte najpóźniej to artystyczne karykatury i portrety, które przez te wszystkie godziny tworzył rysownik LESZEK DĄBROWSKI.
Do dyspozycji dzieci były również: miasteczko rowerowe, dmuchane zjeżdżalnie, Wojsko Polskie, zabawy profilaktyczne z brzeskim Sanepidem, punkt motoryzacyjny Auto-Complex, strefa relaksu ze Studio Figura oraz strefa gastronomiczna.
Ostatecznie zwyciężyła muzyka i taniec, bo ostatnim punktem pikniku była pełna światowych przebojów Dyskoteka z Lililandem. Widok niezliczonych tłumów tańczących był najlepszym podsumowaniem atmosfery, która towarzyszyła wszystkim, którzy tą niedzielę spędzili na terenach przyległych do krytej pływalni BOSiR-u.
Dziękujemy Strażakom (państwowym oraz ochotnikom), Policjantom oraz zabezpieczeniu medycznemu za obecność i działania profilaktyczno – edukacyjne dla dzieci. Dziękujemy Pracownikom MOK Brzesko za doskonałą współpracę i czuwanie nad prawidłowym dźwiękiem podczas pikniku.
Dziękujemy sponsorom oraz partnerom tego pięknego wydarzenia za okazałe wielkie serce, wsparcie i dobre słowo, które motywuje do dalszego działania dla dobra i rozwoju dzieci.