07/02/2016
W dniach 05-07.02.2016r. odbył się biwak 10 GDH oraz Przyrzeczenie Harcerskie na świetlicy miejskiej w Pierzchałach. Po zabraniu niezbędnych rzeczy ruszyliśmy z Hufca na Pierzchały. Gdy dojechaliśmy na miejsce, rozpoczęło się przygotowanie miejsca noclegowego, rozpalenie pieca i ogólne zapoznanie się z możliwościami zajęć programowych. Nadszedł czas na pierwszą zabawę, po wyjściu w teren rozpoczęliśmy grę w Policjantów i Złodziei, po zabawie przygotowaliśmy i spożyliśmy kolację, wtedy była chwila odpoczynku. Po kolacji ruszyliśmy znów w teren, aby pograć w Świetlika. Wieczorem czas był również na wspólne śpiewanie przy stole. Następnego dnia po pobudce odbyła się poranna zaprawa i przygotowanie śniadania. Po pysznym śniadanku wyruszyliśmy w trasę do Nadleśnictwa Zaporowo, gdzie rozpaliliśmy ognisko i przygotowaliśmy się do zabawy w „Terrorystę”. Nasza drużyna została podzielona na dwa zespoły, gdy rozpoczęła się zabawa i jeden zespół poszedł do lasu, szybko rozpoczęliśmy przyrzeczenie harcerskie, zostały zawiązane im oczy i przeszli próby. Po przyrzeczeniu czas na naszą „tradycję”, czyli Kociołek, w między czasie z pieczeniem kiełbasek. Po powrocie na Pierzchały, wyszliśmy ponownie w pobliski teren aby zagrać w grę „Spadochroniarz”.
Więcej zdjęć z biwaku, jak i z przyrzeczenia pojawi się wkrótce :)