26/05/2026
II Podgórski Bieg i Marsz „Leśnymi Ścieżkami” już za nami. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne sportowych emocji, świetnej atmosfery oraz ogromnego zaangażowania wielu osób, które wspólnie zadbały o bezpieczeństwo i organizację całej imprezy.
Nasza jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Borii i Osp Lemierze miała przyjemność uczestniczyć w zabezpieczeniu wydarzenia oraz wspierać organizatorów podczas całego biegu i marszu. Do naszych zadań należało między innymi obstawienie tras biegu, czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników oraz przygotowanie punktów z wodą na trasie, aby każdy zawodnik mógł w trakcie wysiłku uzupełnić płyny.
Nie zabrakło również czegoś ciepłego dla uczestników i gości wydarzenia. Druhowie z naszej jednostki przygotowywali tradycyjną grochówkę w kuchni wojskowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była doskonałym zwieńczeniem sportowych zmagań.
Z tego miejsca jako OSP BORIA chcemy serdecznie pogratulować wszystkim organizatorom II Podgórskiego Biegu i Marszu „Leśnymi Ścieżkami” a w szczególności Ewelina Zając 😉. Całość wydarzenia była przygotowana na najwyższym poziomie organizacyjnym – prawdziwe mistrzostwo świata! Ogrom pracy, zaangażowanie i dbałość o każdy szczegół sprawiły, że uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo przez cały czas trwania imprezy.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i dołożyć swoją cegiełkę do jego organizacji. Takie inicjatywy pokazują, jak ważna jest współpraca lokalnej społeczności, organizatorów, służb oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy.
Naszą jednostkę reprezentował w biegu druh Moroń Mateusz, któremu dziękujemy za godne reprezentowanie OSP BORIA.
Dziękujemy za zaproszenie i już dziś czekamy na kolejną edycję!