Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach

Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach Oficjalny fanpage ZPO - Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Szczeglicach

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy IV znakomicie zdali egzamin na kartę rowerową!  Wykazali się nie tylk...
19/06/2026

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy IV znakomicie zdali egzamin na kartę rowerową! Wykazali się nie tylko doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także odpowiedzialnością, rozwagą i umiejętnościami praktycznymi. To ważny krok w kierunku bezpiecznego i świadomego poruszania się po drogach. Pozytywny wynik egzaminu przyniósł uczniom ogromną radość i satysfakcję. Włożony wysiłek w naukę przepisów i ćwiczeń praktycznych zostały nagrodzone sukcesem. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętego sukcesu! Życzymy wielu bezpiecznych, radosnych i pełnych przygód rowerowych wypraw!🙂🙂

17.06.2026 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią odbyli już ostatnią 😂wycieczkę do Bogorii,  żegnając często o...
18/06/2026

17.06.2026 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią odbyli już ostatnią 😂wycieczkę do Bogorii, żegnając często odwiedzane przez okres poprzednich pięciu lat miejsca, ważne punkty, trasy przejść i postojów, obiekty historyczne:
- droga prowadząca malowniczym wąwozem na trasie Mała Wieś - Bogoria,
- zalew "Buczyna",
- pomnik poświęcony oddziałowi partyzanckiemu "Jędrusie",
- Kościół pw. Matki Boskiej Pocieszenia, również tablice na frontonie: historia miejscowości, Pamięci "Jędrusiom" oraz Antoniemu Wiktorowskiemu,
- lokomotywa autorstwa pana Józefa Żaka,
- pomnik poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.
Ostatni wspólny pobyt 😂w pizzerii "Dukat": ostatnie😂 wspólnie zjedzone lody, kebaby Donaty...
Nie mówimy żegnamy, mówimy: do widzenia 🥰🤩🥳😘

,,Trzymaj formę” – droga do zdrowych nawyków. Ruch to energia, zdrowie to skarb”. „Trzymaj Formę!” to program promujący ...
16/06/2026

,,Trzymaj formę” – droga do zdrowych nawyków. Ruch to energia, zdrowie to skarb”.

„Trzymaj Formę!” to program promujący zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży, który uczy, jak dbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków, które pozostaną z młodymi ludźmi na całe życie. Program pokazuje, że zdrowie nie jest chwilową modą, lecz wartością budowaną każdego dnia – poprzez świadome wybory, ruch, zdrowe odżywianie, odpowiedni odpoczynek i troskę o własne samopoczucie. Zachęca do aktywności, rozwijania pasji sportowych oraz odkrywania radości płynącej z dbania o siebie.
Pani Jola Tutak i Pani Ewelina Rogala- koordynatorki projektu, poprzez jego realizację inspirowały do odpowiedzialności za własne zdrowie, uczyły współpracy i motywowały do podejmowania działań, które poprawiają jakość życia. To program, który pomaga młodym ludziom zrozumieć, że dobra kondycja fizyczna i psychiczna są kluczem do osiągania sukcesów, realizowania marzeń i czerpania radości z każdego dnia.

W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć Pana Józefa Żaka, regionalistę, rzeźbiarza, autora wielu ważnych p...
16/06/2026

W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć Pana Józefa Żaka, regionalistę, rzeźbiarza, autora wielu ważnych pozycji o różnorodnej tematyce.
Spotkanie miało wieloaspektowy charakter:
- rozstrzygnięcie konkursu "Kolej wczoraj i dziś",
- wręczenie Honorowego Dyplomu "Przyjaciel Szkoły",
Z rąk Gościa Pani Dyrektor otrzymała cenną pozycję samego Autora🥰
Ponadto miało miejsce:
- wyjście na cmentarz i towarzyszenie wraz z wychowawczynią, uczniom klasy VIII w ostatnich działaniach, porządkowaniu i Pamięci Bohaterów: uczestników bitwy pod Monte Cassino, również działaczowi Batalionów Chłopskich; Bliskich spoczywających na parafialnym cmentarzu(wskazanie ciekawostek:
- pomnik własnego wykonania, który liczy dokładnie 100 lat,
- pomnik poświęcony zmarłemu w młodym wieku proboszczowi tutejszej parafii księdzu Julianowi Sochackiemu🙏), modlitwie pod potężną figurą Matki Najświętszej, oddanie Czci Najświętszemu Sakramentowi, Pamięci Powstańców - w ten sposób ostatni raz "dotknęliśmy miejsc", które były wręcz częścią nas samych przez ostatnie pięć lat...
W drodze do Grzybowa nie zapomnieliśmy o Świetlicy Wiejskiej: miejscu spotkań, w tym z Panem Józefem Żakiem, utrwaleniu widoków z pięknymi, polnymi makami, rodzinnego terenu naszego Gościa, wreszcie wspólnego, ostatniego pikniku w towarzystwie Pana Żaka, z akcentem dziejów miejscowości Grzybów: pozycja o historii tej miejscowości i okolicy.
DZIĘKUJEMY: Będziemy Pamiętać, Wspominać... 🇵🇱🙏🏆🌄👣🌿🥳🤩😊😘😘😘💕

Spotkanie edukacyjne pt. " Mały jeżyk- wielka radość " podczas którego dzieci miały okazję zobaczyć jeżyka pigmejskiego ...
16/06/2026

Spotkanie edukacyjne pt. " Mały jeżyk- wielka radość " podczas którego dzieci miały okazję zobaczyć jeżyka pigmejskiego oraz posłuchać ciekawostek na jego temat.

W 83. rocznicę pobytu oddziału partyzanckiego "Jędrusie" w miejscowości Grzybów, sławny  "Wygwizdów".DZIĘKUJEMY!!!😊🥰🤩 Je...
10/06/2026

W 83. rocznicę pobytu oddziału partyzanckiego "Jędrusie" w miejscowości Grzybów, sławny
"Wygwizdów".
DZIĘKUJEMY!!!😊🥰🤩 Jednocześnie duża grupa, czyli uczniowie klasy VIII, którzy corocznie przez pięć lat przybywali na te piękne uroczystości, oddając poprzez piosenki, słowo mówione swoisty hołd Bohaterom, nawiedzając również okolicznościowo i wielokrotnie to Miejsce, ŻEGNAJĄ się z NIM, mówiąc PAMIĘTAMY i NIE ZAPOMNIMY!!!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Zapraszamy
10/06/2026

Zapraszamy

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VIII (opiekunowie: p. Joanna Nowak, p. Ewelina Rogala, p. Ewa Żak -Sanecka) uczes...
03/06/2026

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VIII (opiekunowie: p. Joanna Nowak, p. Ewelina Rogala, p. Ewa Żak -Sanecka) uczestniczyli w wyjeździe na przepiękne widowisko "Śpiąca Królewna" w wykonaniu miejscowych grup tanecznych i artystycznych dzieci i młodzieży Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Przedstawienie pozostawiło niezapomniane wrażenia dzięki efektom specjalnym, różnorodnym tańcom, wielobarwnym strojom, efektywnym dźwiękom, muzyce i śpiewom.
Na scenie wystąpiło ponad stu młodych artystów 💃🕺🤼‍♀️
Ponadto:
- zwiedziliśmy:
*wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce,
* Kopiec Kościuszki.
Uczniowie uczestniczyli w wiosennym pikniku 🥳🥳🥳 u podnóża wspomnianego obiektu historycznego, spacerze leśnym traktem👣👣👣 ku Wiśle ⚓⚓⚓
Dziękujemy za uczestnictwo 😊🤩🥰

21 maja przedszkolaki uczestniczyły w ostatnim cyklu zajęć edukacyjnych w GOK w Bogorii w roku szkolnym 2025/2026 w rama...
02/06/2026

21 maja przedszkolaki uczestniczyły w ostatnim cyklu zajęć edukacyjnych w GOK w Bogorii w roku szkolnym 2025/2026 w ramach IV Edycji Projektu Czytelniczego Pociąg do Biblioteki, które obejmowały zajęcia: bibloteczne "Bajkowa Europa IV" oraz umuzykalniające "Muzyczne Figle-Migle".

Adres

Szczeglice 48
Bogoria
28-210

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Zespół Placówek Oświatowych w Szczeglicach:

Udostępnij