01/06/2026
W sobotę, 30 maja 2026 r., w ramach projektu „Z pozytywną energią po Świętokrzyskim Parku Narodowym 2026”, Świętokrzyski Park Narodowy oraz Fundacja PGE zorganizowali Rajd Nordic Walking pn. „VI Kijada Świętokrzyska 2026”. 🌿🥾
Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia wyruszyli ze Świętej Katarzyny i przeszli trasą prowadzącą przez Łysicę, Kapliczkę św. Mikołaja, Trójkąt i Słupski Weksel, wracając następnie do Świętej Katarzyny. Łącznie pokonano około 11 km w otoczeniu jednych z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo terenów Gór Świętokrzyskich. 🌲
Rajd był okazją do poznania walorów przyrodniczych i turystycznych Świętokrzyskiego Parku Narodowego, promocji Nordic Walking jako formy aktywnego wypoczynku przyjaznej naturze oraz integracji osób, które cenią zdrowy styl życia i kontakt z przyrodą.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za obecność, dobrą energię oraz wspólne wędrowanie po świętokrzyskich szlakach.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Świętokrzyskim Parku Narodowym!🌿
Fundacja PGE