01/06/2026
„Tam, gdzie jest dziecięca radość, tam świat staje się piękniejszy ...”
O uśmiech i radość najmłodszych mieszkańców Gminy Biesiekierz zadbali w sobotni poranek organizatorzy imprezy - Wójt Gminy Biesiekierz i Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Biesiekierzu - która odbyła się na stadionie w Biesiekierzu z okazji Dnia Dziecka.
Na wszystkie dzieci czekała moc atrakcji: zabawy na dmuchańcach, gry i zabawy sportowe, kreatywne i plastyczne, konkursy, rozgrywki, nieodpłatny poczęstunek, popcorn, słodycze, lody, frytki.
Swoje strefy zabawy i aktywności zaprezentowali przedstawiciele: Przedszkola Gminnego w Parnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy Feniks w Biesiekierzu, Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, Publicznego Przedszkola Happy Days, Szkół Podstawowych w Biesiekierzu, Starych Bielicach, Świeminie. Gry i zabawy sportowe prowadzili: UKS Dziki, GKS Bieliki Stare Bielice, SKS Wybrzeże Biesiekierz, rozrywki szachowe - Stowarzyszenie Szachowe Husaria, Straż Pożarna Biesiekierz, Parnowo, Stare Bielice, Warnino, MDP, a pokazy akrobacji My Gimnastics. EKOSAN zaprezentował nowoczesne sposoby segregacji śmieci oraz sprzęt.
W godzinach porannych na stadionie można było również obserwować zmagania młodych strażaków podczas VI Rajdu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Uczymy się ratować”.
Jak co roku najwięcej radości sprawiła zabawa podczas Piana Party oraz prysznic z wozu strażackiego. O poczęstunek oraz słodkości zadbali pracownicy Centrum Usług Społecznych w Biesiekierzu, Fabryka lodów „Jan” w Koszalinie, firma Allfood Sp. z o.o. z Koszalina, Bank Żywności w Nowych Bielicach. W organizację wydarzenia włączyli się również Centrum Aktywności i Wolontariatu Seniorów w Starych Bielicach, Klub Seniora Senior+ w Biesiekierzu (organizacja i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego), Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Kotłowo, KGW Laski Koszalińskie, KGW Kraśnik Koszaliński, KGW Słodkie Babeczki, KGW Stare Bielice, radna Pani Elżbieta Szeląg, Sołtysi Gminy Biesiekierz, Sołectwa: Biesiekierz, Kotłowo, Stare Bielice, Nowe Bielice, Warnino, Kraśnik Koszaliński.
W imieniu organizatorów składamy podziękowania wszystkim osobom prywatnym, firmom, instytucjom, jednostkom organizacyjnym, które wzięły udział w przygotowaniu tego wydarzenia, a w szczególności Gminnym Służbom Technicznym i Komunalnym za przygotowanie stadionu.
Już wkrótce ciąg dalszy fotorelacji! Do zobaczenia za rok!
zdjęcia: CUS (A. Lange) oraz A. Górkiewicz