02/06/2026
Nasza najlepsza (?) pracownica (?), czyli pani Grażynka wyszła z magazynu, aby bawić Słuchaczy Bierutowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas improwizacji „Z pamiętnika niemłodej już bibliotekarki” :)
Gościnne wnętrze sali kinowej Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie zamieniło się w sceną teatralną, na której szalała pani Grażynka.
Nasza bibliotekarka znana jest z tego, że:
🤫 krzyczy na całą bibliotekę, żeby czytelnicy zachowali ciszę,
🧶w godzinach pracy zajmuje się robieniem na drutach,
💻 pisaniem na maszynie swojego pamiętnika,
☕ piciem kawy (w szklaneczce z koszyczkiem),
📼 słuchaniem kaset Mieczysława Fogga.
Po części teatralnej przyszedł czas na literaturę. Członkowie BUTW wysłuchali niezwykle refleksyjnych i pięknych fragmentów ze zbioru esejów Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas na to przemiłe spotkanie. Dziękujemy publiczności za spontaniczne, żywe reakcje i współuczestnictwo w improwizacji. Brawo za odwagę i poczucie humoru :)
Za udostępnienie sali dziękujemy Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie
W rolę pani Grażynki wcieliła się, a następnie głośno czytała fragmenty książki „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”, nasza bibliotekarka Małgorzata Rokosz.
PS Pamiętajcie, oddawajcie książki na czas i nie zaginajcie rogów, inaczej znajdzie Was pani Grażynka!