Szkoła Podstawowa nr 30 w Bielsku-Białej

Szkoła Podstawowa nr 30 w Bielsku-Białej Miejcie odwagę... Nie tę tchnącą szałem,
która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża.

"Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera. Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesiona głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska. Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się

poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...

Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.."

/A. Asnyk "Miejcie nadzieję"/

W upalny, słoneczny, piątkowy dzień klasy 5a i 5b wybrały się nad Jezioro Żywieckie by wspólnie pożeglować i zjeść smako...
19/06/2026

W upalny, słoneczny, piątkowy dzień klasy 5a i 5b wybrały się nad Jezioro Żywieckie by wspólnie pożeglować i zjeść smakołyki samodzielnie usmażone na ognisku.

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, a to oznacza czas podsumowań i rozstrzygnięć konkursów, które towarzyszyły nam przez...
19/06/2026

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, a to oznacza czas podsumowań i rozstrzygnięć konkursów, które towarzyszyły nam przez cały rok 🎉
Z radością poznaliśmy laureatów i mistrzów w naszych szkolnych zmaganiach:
📚 Mistrz Ortografii klas III
✍️ Mistrz Pięknego i Bezbłędnego Pisania klas I
🧮 Konkurs Szybkiego Liczenia dla klas III
🎨 Konkurs plastyczny „Wiosna w ruchu”
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność, systematyczną pracę i chęć rozwijania swoich talentów. Zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z osiąganych wyników.👏🏆

Dzisiejszy dzień upłynął klasie 6a pod znakiem wspaniałej, historycznej przygody! Uczniowie wyruszyli w podróż pociągiem...
18/06/2026

Dzisiejszy dzień upłynął klasie 6a pod znakiem wspaniałej, historycznej przygody! Uczniowie wyruszyli w podróż pociągiem do urokliwej Pszczyny, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Na dworze Hochbergów”, podczas których zwiedzili wnętrza Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a także zwiedzili Stajnie Książęce. Nie można było oczywiście pominąć relaksującego spaceru malowniczymi alejkami Parku Zamkowego oraz degustacji pysznych lodów w zabytkowej Herbaciarni.

Klasa 8 żegna się ze szkołą na wycieczce w Trójmieście. Odwiedziliśmy Sopot, zwiedzaliśmy Gdańsk oraz bardzo nowoczesne ...
18/06/2026

Klasa 8 żegna się ze szkołą na wycieczce w Trójmieście. Odwiedziliśmy Sopot, zwiedzaliśmy Gdańsk oraz bardzo nowoczesne Centrum Solidarności. Spędzamy cały dzień w Gdyni oraz odpoczywamy na plaży - jeśli tylko pogoda dopisuje. Nie odpuszczamy nauki bo w czwartek uczymy się chemi w Centrum Nauki Experymemt. Wspaniale razem spędzamy czas😃

W Szkole Podstawowej nr 24 im. T. Kościuszki odbyło się podsumowanie X edycji konkursu plastycznego - "Śladami polskich ...
17/06/2026

W Szkole Podstawowej nr 24 im. T. Kościuszki odbyło się podsumowanie X edycji konkursu plastycznego - "Śladami polskich artystów malarzy - Aleksander Gierymski".
Z naszej szkoły udział wzięła Maria Kłaptocz uczennica klasy 6b.
Oryginalny obraz Marysi inspirowany obrazem kobiety z koszem
pomarańczy, na którym pojawił się mężczyzna z koszem jabłek, urzekł komisję, która przyznała Marysi wyróżnienie. Gratulacje za niezwykłą pomysłowość :)
Spotkanie było bardzo twórcze, ponieważ oprócz rozdania nagród uczniowie mogli obejrzeć piękne obrazy - akwarele pani Ewy Partyki, pani inżynier, z niezwykłym talentem plastycznym. Mogli wziąć również udział w twórczym warsztacie łączącym rysowanie z integracją młodych ludzi.
Dziękujemy za ciekawe i inspirujące spotkanie!

Rajd klas młodszych na Kozią Górę!!!W środę, 17 czerwca, klasy 1-3 uczestniczyły w rajdzie szkolnym na Kozią Górę. Każda...
17/06/2026

Rajd klas młodszych na Kozią Górę!!!
W środę, 17 czerwca, klasy 1-3 uczestniczyły w rajdzie szkolnym na Kozią Górę. Każda z klas jechała innymi nr autobusów i wchodziła inną trasą. Wszyscy spotkaliśmy się na Koziej Górze, skąd wspólnie zeszliśmy na Błonia i wynajętym autobusem MZK wróciliśmy pod szkołę. Wycieczka była udana, pogoda dopisała, a deszcz tylko nas postraszył. Był to wspaniały czas sprzyjający integracji i spędzony w gronie rówieśników. Można było pohasać, pobawić się z kolegami, kupić pamiątkę i zjeść coś dobrego. Życzymy sobie więcej takich wycieczek!

🏆 Mamy powód do dumy!Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu szkolnych wydarzeń sportowych w Ratuszu...
16/06/2026

🏆 Mamy powód do dumy!

Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu szkolnych wydarzeń sportowych w Ratuszu. Podczas spotkania odebrali wyróżnienie za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2025/2026.

Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 30 zajęła 5. miejsce we współzawodnictwie sportowym dziewcząt i chłopców w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci! 👏👏👏

To osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy, sportowej pasji i zaangażowania naszych uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego – pani Marzeny Łozińskiej i pana Jana Bala. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! 💪🏅

Dziękujemy .profiloficjalny za organizację wydarzenia i docenienie wysiłku młodych sportowców.

W czwartek 11 czerwca klasa ósma zwiedzała Sejm i mogła uczestniczyć w obradach na galerii sejmowej. Dziękujemy panu Prz...
15/06/2026

W czwartek 11 czerwca klasa ósma zwiedzała Sejm i mogła uczestniczyć w obradach na galerii sejmowej.
Dziękujemy panu Przemysławowi Drabkowi oraz panu Rafałowi Chrzanowi za organizację tego wyjątkowego wyjazdu.

11 czerwca nasze koszykarki i koszykarze z klas 4-8 kolejny już raz uczestniczyli w turnieju koszykówki 3x3 w Szkole Pod...
15/06/2026

11 czerwca nasze koszykarki i koszykarze z klas 4-8 kolejny już raz uczestniczyli w turnieju koszykówki 3x3 w Szkole Podstawowej nr 31 w Starym Bielsku. Dziewczęta zdobyły medale złoty i srebrny, a chłopcy srebrny. Gratulacje dla wsztstkich uczestników turnieju!

Adres

Mazańcowicka 34
Bielsko-Biała
43-346

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

+48338126456

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 30 w Bielsku-Białej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 30 w Bielsku-Białej:

Udostępnij