Biblioteka os. Kopernika - Książnica Beskidzka

Biblioteka os. Kopernika - Książnica Beskidzka "Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy" Cyceron

☺️Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszam do biblioteki po nowości książkowe!📚📚💚
29/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszam do biblioteki po nowości książkowe!📚📚💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Nastało ciepło☀️ ( mam nadzieję, że na dłużej) i do biblioteki na zajęcia wpadli w krótkich rękawac...
19/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Nastało ciepło☀️ ( mam nadzieję, że na dłużej) i do biblioteki na zajęcia wpadli w krótkich rękawach
(niektórzy nawet w szortach) uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 17. Kontynuowaliśmy czytanie zabawnego Mikołajka. Na jaki, tym razem, szalony pomysł wpadli chłopcy? Czy można poczuć się jak na campingu, nie ruszając się ze szkoły? Bohaterowie książki udowadniają, że można. A czy można zrobić nagranie radiowe z uczniami, które nie nadaje się, mimo wysiłków fachowców, do puszczenia w eter? Zachęcam do lektury, by poznać odpowiedź😉
Do zobaczenia w bibliotece!💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Wczoraj miało miejsce przedostatnie przed wakacjami spotkanie naszego DKK. Rozmowa toczyła się wokó...
19/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Wczoraj miało miejsce przedostatnie przed wakacjami spotkanie naszego DKK. Rozmowa toczyła się wokół książki Rudowłosa Orhana Pamuka - noblisty z 2006 roku.
Co można zwięźle powiedzieć o jego pisarstwie? Tłem większości jego książek jest Stambuł, fabuła dotyka tematów miłości i obsesji, tożsamości i pamięci, zderzenia kultury wschodu i zachodu, tradycji z nowoczesnością. Słowo końcowe zostawiam jednak naszemu stałemu recenzentowi, którego omówienie lektury przedstawiam poniżej.
Następną książką, nad którą pochyli się nasze szacowne grono będzie powieść Stanleya Middletona Wakacje. Zapraszam 22 czerwca o 15.00
Do zobaczenia w bibliotece💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszam do biblioteki po nowości książkowe!💚
15/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszam do biblioteki po nowości książkowe!💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Miałam przyjemność odwiedzić dzisiaj osiedlowy Klub Seniora, by wygłosić prelekcję na temat histori...
12/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Miałam przyjemność odwiedzić dzisiaj osiedlowy Klub Seniora, by wygłosić prelekcję na temat historii książki.
Żyjemy w dobie cyfrowych i internetowych nośników wiedzy, które próbują wypierać te tradycyjne piśmiennicze. W czasach prehistorycznych całe know - how ustnie przekazywał człowiek człowiekowi, potem przyszła era sumeryjskich tabliczek glinianych, egipskich papirusowych zwojów i pergaminowych rękopisów. Prasa drukarska Gutenberga upowszechniła książkę, która z czasem "trafiła pod strzechy". Czy książka w formie papierowej przetrwa?
Czas pokaże.
Czy wiecie Państwo, że do XVI wieku w piśmiennictwie nie stosowano interpunkcji i paginacji?
Czy wiecie, że maszynę do pisania przypadkiem wynalazł w 1867 roku Amerykanin Christopher Sholes, gdy pracował nad skonstruowaniem urządzenia do numerowania stron? A Mark Twain był pierwszym pisarzem, który posłużył się tym wynalazkiem, by napisać Przygody Tomka Sawyera?
Do zobaczenia w bibliotece!💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Odwiedziła mnie dzisiaj grupa II 4 -latków👫👫👫 z Przedszkola 54.Oprowadziłam dzieci po bibliotece i ...
05/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Odwiedziła mnie dzisiaj grupa II 4 -latków👫👫👫 z Przedszkola 54.
Oprowadziłam dzieci po bibliotece i opowiedziałam o pracy bibliotekarza ( 8 maja jest nasze święto!🙆‍♀️) oraz zasadach wypożyczania książek. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na lekturę opowiadania O dzieciach, które kochają❤️ książki ( Wyd. adamada, aut. Carnavas Peter).
Czy można żyć bez telewizora? Czy można żyć bez książek?🤔
Dlaczego książki zbliżają ludzi do siebie i otwierają na świat?🤔
Czy biblioteka zajmuje ważne miejsce w naszym życiu?🤔
Do zobaczenia w bibliotece!💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Zapraszam do biblioteki po nowości książkowe💚
05/05/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Zapraszam do biblioteki po nowości książkowe💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Uczniowie klasy I  Szkoły Podstawowej nr 17 jak co tydzień odwiedzili bibliotekę. Najpierw była zab...
22/04/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 17 jak co tydzień odwiedzili bibliotekę. Najpierw była zabawa w teatrzyk, potem czytanie książki z cyklu Kocia Szajka - Fałszerze pierników ( aut. Agata Romaniuk). Kiedy w Toruniu zaczyna grasować banda fałszerzy pierników, kot Bibi Lolo😼 z pomocą detektywów z Kociej Szajki🐈🐈‍⬛ rozpoczyna śledztwo🕵️
Do zobaczenia w bibliotece!💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Zapraszam do biblioteki po nowości!📚📚💚
21/04/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Zapraszam do biblioteki po nowości!📚📚💚

☺️Drodzy Czytelnicy! Dzisiaj odwiedziły mnie dwie grupy dzieci : maluszki i starszaki👫👫👫 z Przedszkola 54. Młodszych opr...
21/04/2026

☺️Drodzy Czytelnicy! Dzisiaj odwiedziły mnie dwie grupy dzieci : maluszki i starszaki👫👫👫 z Przedszkola 54. Młodszych oprowadziłam po bibliotece i opowiedziałam o zasadach jej funkcjonowania. Obu grupom przeczytałam opowiadanie Franklin🐢 i książka z biblioteki ( wyd. Debit). Czy Franklin odnajdzie zagubioną książkę🤔 Zainteresowanych odsyłam do lektury! Do zobaczenia w bibliotece!💚

Adres

Jesionowa 13
Bielsko-Biała
43-300

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 15:00
Wtorek 09:00 - 15:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka os. Kopernika - Książnica Beskidzka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria