27/01/2026
🚑 Apel‼️ Drodzy Mieszkańcy,
w związku z intensywnym oblodzeniem chodników i ulic notujemy wzrost urazów: złamań, skręceń, urazów głowy.
Wielu z nich można uniknąć.
Prosimy – zachowajcie szczególną ostrożność.
Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze‼️
👉 Jak zmniejszyć ryzyko upadku i urazu:
✅noście obuwie z antypoślizgową podeszwą (jeśli możliwe – nakładki antypoślizgowe),
✅poruszajcie się wolniej, małymi krokami, nie biegnijcie,
✅omijajcie nieodśnieżone i nieposypane miejsca,
✅trzymajcie ręce wolne – nie chowajcie ich w kieszeniach,
✅osoby starsze zachęcamy do korzystania z pomocy bliskich lub odłożenia wyjścia, jeśli nie jest konieczne,
✅kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do warunków i zachowanie szczególnej ostrożności wobec pieszych.
❗ Jeśli dojdzie do upadku:
✅nie wstawajcie gwałtownie,
✅przy silnym bólu, deformacji kończyny, zawrotach głowy wezwijcie pomoc – 999 lub 112.
Każde niepotrzebne ryzyko to realne zagrożenie zdrowia i życia.
Dbajcie o siebie i o innych🍀My jesteśmy po to, by pomagać🚨
💙