15/06/2026
Cóż to był za dzień pełen wrażeń!!!!!!
Uczniowie klas 3B, 3J, 3i oraz 3g uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Zaczęli słodko - od fabryki E. Wedla. Było cudownie, aromatycznie i smacznie😋 Pani przewodniczka opowiedziała o powstaniu fabryki i o procesie produkcji. Uczniowie spróbowali wyrobów wedlowskich - nawet tych, które dopiero wchodzą do sprzedaży. Było naprawdę pysznie!!!!
A potem było coś dla ciała - dosłownie - wystawa Body Words, ukazująca ludzki organizm. Wszystkie eksponaty to ludzie, którzy poświęcili swe ciało nauce. Zostali tak spreparowani, że można było zobaczyć każdy szczegół anatomiczny. Trochę przerażające, ale bardzo ciekawe.
Na zakończenie - wisienka na torcie, czyli spektakl w Teatrze Współczesnym. W pierwszym akcie wszyscy uśmiali się, obserwując perypetie pewnej, inteligenckiej rodziny. Akt drugi przyniósł poważne pytania o wpływ wydarzeń historycznych na życie następnych pokoleń.
Wszyscy bawili się wspaniale!!!! Zyskali nie tylko wiedzę, ale nawiązali nowe znajomości.