X LO im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku

X LO im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku Stawiamy na rozwój! Szkoła oferuje naukę na urozmaiconych i przyjaznych profilach. Jest placówk XLO

Pierwszy dzień wycieczki klas 2a, 2c i 2d do Trójmiasta to głównie Gdańsk😎Po krótkim spacerze przez Główne Miasto ucznio...
18/06/2026

Pierwszy dzień wycieczki klas 2a, 2c i 2d do Trójmiasta to głównie Gdańsk😎
Po krótkim spacerze przez Główne Miasto uczniowie zatrzymali się w Narodowym Muzeum Morskim (gdańskim "Żurawiu"), skąd mogli podziwiać panoramę miasta.
Kolejnym przystankiem były Bazylika Mariacka oraz Fontanna Neptuna.
A wieczorem... mieli okazję zobaczyć morze, a nawet zagrać w piłkę na plaży.

Uczniowie z klasy 3H: Michał Rek, Maciej Osipiuk, Marcin Falkowski, Cyprian Kozłowski i Igor Niecewicz wzięli udział w s...
18/06/2026

Uczniowie z klasy 3H: Michał Rek, Maciej Osipiuk, Marcin Falkowski, Cyprian Kozłowski i Igor Niecewicz wzięli udział w szkolnych eliminacjach Krajowego Dwuetapowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.
Cyprianowi i Igorowi udało zakwalifikować się do finału, który miał odbyć się 16 czerwca. Niestety z powodów finansowych organizator odwołał Finał Krajowy.😞
Niemniej i tak jesteśmy dumni z całej piątki. Tak trzymać, chłopaki👍

Klasy pierwsze opanowały Gdańsk🙂Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli Drogą Królewską – od Bramy Wyżynnej i mrocznej K...
18/06/2026

Klasy pierwsze opanowały Gdańsk🙂

Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli Drogą Królewską – od Bramy Wyżynnej i mrocznej Katowni, przez ul. Długą, Ratusz, aż po Długi Targ i Zieloną Bramę. Nie ominęli też klimatycznego Długiego Pobrzeża, potężnego Kościoła Mariackiego i Wielkiej Zbrojowni! 👑⚓

​Po zasłużonym czasie wolnym na zakup pamiątek na Długim Targu, przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie – pełną emocji grę terenową,🕵️‍♂️🔥

Dzień zakończyli wspólnym wyjściem na plażę – łapali zachód słońca, szum fal i tworzyli wspólne licealne wspomnienia! 🏖️🌅🌊

  ​   ​  ​
17/06/2026


​ ​

Klasa 1c była na wycieczce, w Obszarze Ochrony Ścisłej, Białowieskiego Parku Narodowego. W małych kameralnych grupach z ...
16/06/2026

Klasa 1c była na wycieczce, w Obszarze Ochrony Ścisłej, Białowieskiego Parku Narodowego. W małych kameralnych grupach z przewodnikiem, podziwiali zasoby naturalnie zachowanego lasu grądowego, bogactwo flory i fauny, różnorodność gatunkową porostów, rodzimych gatunków drzew i roślin zielnych. Parasol z wieloletnich drzew uchronił ich przed deszczem. Długi spacer poprzedzili wizytą w muzeum przyrodniczym, a zakończyli ogniskiem w Żubrowej Polanie🔥

Gratulacje Uczniowie! Lekcja w terenie zakończona celująco ❤

Cóż to był za dzień pełen wrażeń!!!!!!Uczniowie klas 3B, 3J, 3i oraz 3g uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.Zaczęli sł...
15/06/2026

Cóż to był za dzień pełen wrażeń!!!!!!

Uczniowie klas 3B, 3J, 3i oraz 3g uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Zaczęli słodko - od fabryki E. Wedla. Było cudownie, aromatycznie i smacznie😋 Pani przewodniczka opowiedziała o powstaniu fabryki i o procesie produkcji. Uczniowie spróbowali wyrobów wedlowskich - nawet tych, które dopiero wchodzą do sprzedaży. Było naprawdę pysznie!!!!

A potem było coś dla ciała - dosłownie - wystawa Body Words, ukazująca ludzki organizm. Wszystkie eksponaty to ludzie, którzy poświęcili swe ciało nauce. Zostali tak spreparowani, że można było zobaczyć każdy szczegół anatomiczny. Trochę przerażające, ale bardzo ciekawe.

Na zakończenie - wisienka na torcie, czyli spektakl w Teatrze Współczesnym. W pierwszym akcie wszyscy uśmiali się, obserwując perypetie pewnej, inteligenckiej rodziny. Akt drugi przyniósł poważne pytania o wpływ wydarzeń historycznych na życie następnych pokoleń.

Wszyscy bawili się wspaniale!!!! Zyskali nie tylko wiedzę, ale nawiązali nowe znajomości.

Nasza reprezentacja – pani Renata Gontowska-Brzezińska (wf) oraz pan Konrad Czarnowski (historia) – wraz z Białostockim ...
15/06/2026

Nasza reprezentacja – pani Renata Gontowska-Brzezińska (wf) oraz pan Konrad Czarnowski (historia) – wraz z Białostockim Chórem Nauczycieli „Magistri Cantantes” wyśpiewała Złotą Wstęgę Solczy na Litwie! 🏆

Nasi nauczyciele mają talent nie tylko do sportu i dat, ale i do śpiewu na najwyższym, międzynarodowym poziomie🏐📖🎤
Gratulujemy!

Angielski do Potęgi 10 – znamy zwycięzców!W naszej szkole odbył się konkurs „Angielski do Potęgi 10”, który połączył zna...
11/06/2026

Angielski do Potęgi 10 – znamy zwycięzców!

W naszej szkole odbył się konkurs „Angielski do Potęgi 10”, który połączył znajomość języka angielskiego z umiejętnościami matematycznymi i logicznym myśleniem. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami wymagającymi nie tylko dobrej znajomości języka, ale także kreatywności, spostrzegawczości i zdolności analitycznych.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
🥇 I miejsce – Norbert Kruczkowski (klasa 1b)
🥈 II miejsce – Bartosz Szołdrowski (klasa 1e)
🥉 III miejsce – Alicja Piekarska (klasa 1a)

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

🏆 DZIEŃ SPORTU W XLO – DZIEŃ 2⚽🏀Boiska opanowali fani koszykówki i piłki nożnej.​Rywalizacja była zacięta, emocje sięgał...
11/06/2026

🏆 DZIEŃ SPORTU W XLO – DZIEŃ 2⚽🏀

Boiska opanowali fani koszykówki i piłki nożnej.
​Rywalizacja była zacięta, emocje sięgały zenitu, a walka o każdy punkt i każdą bramkę trwała do samego końca.
​Dyplomy rozdane, uśmiechy na twarzach są🥇🙂

10/06/2026

⏳ „Nic dwa razy się nie zdarza...” 🎶

​Te słowa Wisławy Szymborskiej wybrzmiały wyjątkowo podczas uroczystości zakopania szkolnej kapsuły czasu. Wszystko za sprawą nauczycieli XLO utalentowanych muzyczne! 🎤🤩

​​

Adres

Stołeczna 6
Białystok
15-879

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy X LO im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij