Biblioteka SP14 Białystok

Biblioteka SP14 Białystok Oferta biblioteki obejmuje ponad 20 tys. woluminów, 350 pozycji zbiorów audiowizualnych.

W bibliotece funkcjonuje Multimedialne Centrum Informacji:
– cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Radosnego świętowania!
24/12/2025

Radosnego świętowania!

Na początku grudnia w czytelni szkolnej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursów: „Ilustracja do ulu...
15/12/2025

Na początku grudnia w czytelni szkolnej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursów: „Ilustracja do ulubionej książki” i „Recenzja wybranej książki”
Konkursy te miał na celu uświadomić i przypomnieć uczniom jak ważną umiejętnością w życiu każdego człowieka jest czytanie książek. Nagrody, oczywiście książkowe, zostały zakupione ze środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i Rady Rodziców.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom za udział w konkursach i wysiłek włożony w wykonanie i napisanie prac!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – list do Rodziców Szanowni Państwo,Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinans...
02/12/2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – list do Rodziców
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wsparcie finansowe zostało wykorzystane na zakup książek, elementów wyposażenia biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo wśród uczniów. Zaproponowana lista książek została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz pracownika Książnicy Podlaskiej i Biblioteki Pedagogicznej.
Szanowni Państwo, pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u młodych czytelników zamiłowanie do czytania książek. Kształtowanie nawyku czytania może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mają dla dzieci książki musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo – Rodzice. Wspólne czytanie jest naturalnym sposobem komunikacji i budowania rodzinnych więzi. To czas, w którym dziecko jest blisko rodzica, czuje się bezpieczne, ważne i naprawdę Państwa słucha. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę i wiarę w siebie. Dzieci, którym się czyta, używają bogatszego i pięknego języka, posiadają umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji, łatwość publicznego wypowiadania się w sposób jasny, logiczny i obrazowy.
Pamiętajmy, że lektura ciekawych i wartościowych książek może być pomocą
w wychowaniu i kształtowaniu naszych dzieci. Dlatego rozmawiajmy o książkach, wymieniajmy się opiniami, pytajmy, co dziecko czyta i czy mu się to podoba.
Książka to najlepszy prezent na Mikołajki i od Mikołaja.
Z wyrazami szacunku
nauczyciel-bibliotekarz
Renata Flis

Październik – miesiącem bibliotek szkolnychTradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., k...
07/11/2025

Październik – miesiącem bibliotek szkolnych

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „BIBLIOTEKA ZAPRASZA CZŁOWIEKA”.
Nasza biblioteka systematycznie przyłącza się do świętowania, które jest doskonałą okazją do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.
W tym roku były to:
• ogólnopolska akcja „Czytamy z sercem”,
• zajęcia czytelniczo-edukacyjne skierowane do wszystkich klas w oparciu o wystawę książek zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
• konkursy: Plakat promujący czytelnictwo, recenzja książki i ilustracja do ulubionej książki,
• „Czytamy na przerwie”- akcja zorganizowana we współpracy z Samorządem Uczniowskim,
• warsztaty „Jak powstaje książka” prowadzone przez p. Maję Strzałkowską.

23/10/2025

PRZERWA NA CZYTANIE 📚

Zapraszamy wszystkich do czytelni na wystawę książek zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wy...
21/10/2025

Zapraszamy wszystkich do czytelni na wystawę książek zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wystawę można oglądać do 30 października br.

„Czytamy z sercem”  Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem” - 29 września to Og...
20/10/2025

„Czytamy z sercem”
Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem” - 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i jednocześnie Światowy Dzień Serca. Od poniedziałku 29 września do 10 października uczniowie brali udział w zajęciach w bibliotece i świetlicy szkolnej. Podczas tych zajęć czytaliśmy fragmenty książek W. Widłaka „Dwa serca anioła” i W. Grajkowskiego „Moja krew ma moc”, poznawaliśmy ciekawostki o sercach zwierząt, zachęcaliśmy do dbania o serce. Chętni mogli układać „sercowe” puzzle, a dzieci ze świetlicy wykonały kolorowy plakat.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Miło, gdy inni doceniają pracę
13/10/2025

Miło, gdy inni doceniają pracę

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
01/10/2025

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Narodowe Czytanie  W dniach od 08.09.- 19.09. 2025 r. nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji akcji Narodowego C...
24/09/2025

Narodowe Czytanie
W dniach od 08.09.- 19.09. 2025 r. nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji akcji Narodowego Czytania. Z tej okazji została przygotowana gazetka informacyjna. W starszych klasach uczniowie na lekcjach języka polskiego czytali fraszki, pieśni i treny, dzięki którym mogliśmy na nowo odkryć bogactwo języka oraz uniwersalne przesłania renesansowego poety.
Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali do zeszytu okolicznościową pieczęć przysłaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Nowy rok szkolny coraz bliżej. Podręczniki już czekają na uczniów
30/08/2025

Nowy rok szkolny coraz bliżej. Podręczniki już czekają na uczniów

„Czytanie jest THE BEST”3 czerwca 2025 r w Centrum Edukacji Nauczycieli  odbyła się uroczysta inauguracja akcji „Rozczyt...
06/06/2025

„Czytanie jest THE BEST”
3 czerwca 2025 r w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się uroczysta inauguracja akcji „Rozczytane Podlaskie”. Jest ona organizowana w ramach XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, a tegoroczne jej hasło brzmi „Czytanie zbliża”. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, duchowieństwa, instytucji kultury, służb mundurowych oraz lokalnych mediów, którzy czytali fragmenty książki Agnieszki Suchowierskiej pt. „Miasto ze złotym sercem”.
W tym samym dniu odbyła się gala rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym ,,Czytanie jest THE BEST". Na konkurs wpłynęło 250 prac z 66 szkół województwa podlaskiego. Jury nagrodziło i wyróżniło 53 osoby. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Lena Szypulska z klasy 6b i Magdalena Muszyńska z klasy 8c. Wyróżnienie zdobyła Michalina Mackiewicz z klasy 4c.
Serdecznie gratulujemy!

Adres

Białystok
15-337

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka SP14 Białystok umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria

Biblioteka SP14

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska