PSSE Białobrzegi

PSSE Białobrzegi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach, sprawuje nadzór sanitarny nad mieszkańców powiatu białobrzeskiego

𝗦𝗲𝗻𝗶𝗼𝗿 𝘄 𝗿𝗼𝗹𝗶 𝗴ł𝗼́𝘄𝗻𝗲𝗷 ❗Rozpoczęliśmy realizację nowego program edukacyjnego💪Nasza inicjatywa w sposób kompleksowy odpow...
28/05/2026

𝗦𝗲𝗻𝗶𝗼𝗿 𝘄 𝗿𝗼𝗹𝗶 𝗴ł𝗼́𝘄𝗻𝗲𝗷 ❗

Rozpoczęliśmy realizację nowego program edukacyjnego💪

Nasza inicjatywa w sposób kompleksowy odpowiada na wyzwania zdrowotne związane ze starzeniem się społeczeństwa i ma na celu poprawę jakości życia osób starszych w Polsce 👩‍🦳👨‍🦳

𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺 „𝗦𝗲𝗻𝗶𝗼𝗿 𝘄 𝗿𝗼𝗹𝗶 𝗴ł𝗼́𝘄𝗻𝗲𝗷” skupia się na kluczowych elementach zdrowego stylu życia ⤵️

✅ zdrowym odżywianiu i właściwym dokonywaniu codziennych wyborów żywieniowych wspierających zdrowie
✅ aktywności fizycznej, czyli bezpiecznemu ruchowi i ćwiczeniom dostosowanym do możliwości seniorów,
✅ wsparciu dobrostanu i zdrowia psychicznego w starszym wieku,
✅ umiejętności trenowania funkcji poznawczych, ale też wczesnego rozpoznania zmian otępiennych,
✅ profilaktyce chorób zakaźnych, w tym rzetelnej informacji na temat szczepień i obaleniu mitów na ich temat,
✅ nauce krytycznego myślenia, by nie ulegać dezinformacji zdrowotnej i bezpiecznie korzystać z Internetu.

Do programu zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+, jak również organizacje działające na rzecz seniorów.
Zapraszamy na stronę internetową programu 👉 https://www.gov.pl/web/gis/senior-w-roli-glownej

ℹ️ Program został opracowany przez 𝗚ł𝗼́𝘄𝗻𝘆 𝗜𝗻𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝗼𝗿𝗮𝘁 𝗦𝗮𝗻𝗶𝘁𝗮𝗿𝗻𝘆 we współpracy z 𝗲𝗸𝘀𝗽𝗲𝗿𝘁𝗮𝗺𝗶 𝘇 Ministerstwo Zdrowia, 𝗨𝗻𝗶𝘄𝗲𝗿𝘀𝘆𝘁𝗲𝘁𝘂 𝗥𝘇𝗲𝘀𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗼𝗿𝗮𝘇 NASK – 𝗣𝗮𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁𝘂 𝗕𝗮𝗱𝗮𝘄𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼.
Został ujęty w rządowym dokumencie: „𝗞𝗿𝗮𝗷𝗼𝘄𝘆 𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺 𝗗𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗻́ 𝘄𝗼𝗯𝗲𝗰 𝗖𝗵𝗼𝗿𝗼́𝗯 𝗢𝘁𝗲̨𝗽𝗶𝗲𝗻𝗻𝘆𝗰𝗵 – 𝗽𝗼𝗹𝗶𝘁𝘆𝗸𝗮 𝗽𝘂𝗯𝗹𝗶𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗱𝗼 𝗿𝗼𝗸𝘂 𝟮𝟬𝟯𝟬”.

Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z miejskich „tężni” ⤵️
27/05/2026

Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z miejskich „tężni” ⤵️

📍 Korzystasz z miejskich „tężni”? Sprawdź, jak robić to bezpiecznie.

Obiekty znane potocznie jako „mikrotężnie” lub „miejskie tężnie” to formalnie:

„obiekty małej architektury wodnej z użyciem m.in. solanki”.

📍Co warto wiedzieć

Pomimo wizualnego podobieństwa do tężni uzdrowiskowych, obiekty te:
▶nie są urządzeniami lecznictwa uzdrowiskowego,
▶należy traktować jako elementy małej architektury,
▶pełnią przede wszystkim funkcję rekreacyjno-dekoracyjną.

📍Jak korzystać z nich bezpiecznie

Dla bezpieczeństwa swojego i innych pamiętaj, aby:
✔ nie dotykać konstrukcji i wypełnienia obiektu,
✔ nie wchodzić na drewnianą konstrukcję,
✔ nie wrzucać nic do koryta ściekowego,
✔ nie spożywać solanki ani nie zanurzać w niej rąk i stóp,
✔ nie palić papierosów ani e-papierosów na terenie obiektu,
✔ nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających wokół obiektu,
✔ nie wprowadzać zwierząt na teren obiektu,
✔ nie jeździć w pobliżu na rowerach, hulajnogach czy rolkach,
✔ dbać o czystość i nie niszczyć infrastruktury,
✔ nie dokarmiać ptaków w pobliżu obiektu.

📍Przygotowaliśmy także wzór regulaminu

Na naszej stronie znajdziesz także:
✔ wytyczne GIS dla zarządców i właścicieli w zakresie prawidłowej eksploatacji obiektów małej architektury wodnej z użyciem m.in. solanki,
✔ wzór regulaminu korzystania.

📄 Szczegóły:
https://www.gov.pl/web/gis/obiekty-malej-architektury-wodnej-z-uzyciem-min-solanki--informacje-i-zalecenia

26/05/2026

Jeszcze kilka wspomnień z Pikiniku Ekologicznego dla uczestników konkursu Grzybowy Artysta Roku 2025 w powiecie białobrzeskim. 🌲🍄‍🟫

Organizatorami wydarzenia byli również Powiat Białobrzeski i Nadleśnictwo Dobieszyn, Lasy Państwowe 👏🏻

A już nie długo pojawiamy się na kilku innych piknikach organizowanych przez placówki oświatowe i inne instytucje na terenie naszego powiatu 🙂
Zapraszamy do śledzenia naszego profilu ☺️🫶

🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷 Dzień Matki 🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia...Wielu powodów do radości, dni pełnych u...
26/05/2026

🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷 Dzień Matki 🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia...
Wielu powodów do radości, dni pełnych uśmiechu i dużo zdrowia 🥰
Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na badania profilaktyczne, bo taki dzień, jak dziś przypomina, że zdrowie mamy nie jest tylko ważne dla niej samej 🧑‍🧒‍🧒💟💗

🌷 Mamo, dziękuję Ci za to, że…

…akceptujesz mnie takim, jakim jestem.

Dajesz mi przestrzeń do własnych wyborów, emocji i szukania swojej drogi – nawet wtedy, gdy świat młodych ludzi bywa dziś bardziej złożony niż kiedykolwiek wcześniej.

Dziękuję Ci za siłę, która każdego dnia pomaga łączyć tysiące spraw naraz.

Za to, że nawet wtedy, gdy całe macierzyństwo spoczywa na Twoich barkach, znajdujesz w sobie odwagę, troskę i determinację.

Za samodzielność, która nie jest słabością ani porażką, ale dowodem ogromnej siły.

Dziękuję za troskę, która nie kończy się z wiekiem dzieci. To ona dziś zwraca się często w postaci opieki nad Mamami seniorkami – oddaje troskę, cierpliwość i obecność otrzymane przez lata.

Życzymy wszystkim Mamom, aby obok obowiązków zawsze znajdowały czas na:
💚 odpoczynek
💚 pasje
💚 marzenia
💚 własny rozwój i
💚 zwykłą codzienną radość.

Za nami wspaniały Piknik Ekologiczny! 🌿☀️W ramach nagrody za uczestnictwo w konkursie Grzybowy Artysta Roku 2025 w powie...
22/05/2026

Za nami wspaniały Piknik Ekologiczny! 🌿☀️

W ramach nagrody za uczestnictwo w konkursie Grzybowy Artysta Roku 2025 w powiecie białobrzeskim dzieci ze szkół podstawowych w dniu dzisiejszym wzięły udział w Pikniku Ekologicznym organizowanym na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn.
Organizatorami wydarzenia byli Powiat Białobrzeski, Nadleśnictwo Dobieszyn, Lasy Państwowe oraz PSSE Białobrzegi.

Dopisała piękna pogoda, a dzieci miały mnóstwo radości i świetnej zabawy 😊 Były wspólne gry i zabawy, ćwiczenia, dmuchańce, kiełbaska ... Nie zabrakło atrakcji, uśmiechów i wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu.

Podczas pikniku rozmawialiśmy o grzybach oraz zasadach bezpiecznego grzybobrania 🍄, profilaktyce przeciwkleszczowej, odżywianiu i aktywności fizycznej.

Bezpieczeństwo w lesie i odpowiedzialne korzystanie z darów natury to bardzo ważne tematy 🌲

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i cudowną atmosferę! 💚🌎♻️

22/05/2026
Zakończyliśmy cykl spotkań z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach w ramach ogólnopolsk...
21/05/2026

Zakończyliśmy cykl spotkań z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach w ramach ogólnopolskiego programu .

to program edukacyjny Państwowej Inspekcji Sanitarnej stworzony w odpowiedzi na zdrowotne potrzeby polskiego społeczeństwa, związane ze wzrostem zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową (STD).

👫🧍🏼‍♀️🧍🏼🧍🏼‍♂️👫🧍🏼‍♀️🧍🏼🧍🏼‍♂️👫🧍🏼🧍🏼‍♂️🧍🏼‍♀️🧍🏼‍♂️🧍🏼🧍🏼‍♀️👫

🔹🔺 Testuj. Lecz. Zapobiegaj.🔺🔹Kampania Europejski Tydzień Testowania to dobra okazja, by sprawdzić swój stan zdrowia.
20/05/2026

🔹🔺 Testuj. Lecz. Zapobiegaj.🔺🔹
Kampania Europejski Tydzień Testowania to dobra okazja, by sprawdzić swój stan zdrowia.

🇪🇺 W dniach 18-25 maja trwa wiosenna edycja Europejskiego Tygodnia Testowania

ℹ European Testing Week to wyjątkowa kampania, która łączy organizacje, instytucje medyczne i społeczności w całej Europie w jednym celu: zwiększenia dostępu do testowania i promowania świadomości korzyści wynikających z wczesnego wykrywania HIV i wirusowego zapalenia wątroby.

📌 Sprawdź gdzie wykonać bezpłatne testy ⬇️
https://aids.gov.pl/pkd/

13/05/2026

12 maja 👉 Europejski Dzień Walki z Czerniakiem

✨🎶 Emocje jeszcze nie opadły po naszych eliminacjach powiatowych 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 🎤🎶✨📸 Tym razem zaprasz...
08/05/2026

✨🎶 Emocje jeszcze nie opadły po naszych eliminacjach powiatowych 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 🎤🎶✨

📸 Tym razem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego wydarzenia. 🎙️

Jeszcze raz gratujemy wszystkim młodym artystom wspaniałych występów. 🎵 Dzięki Wam to wydarzenie było piekne, wesołe i kolorowe 🌈

Podziękowanie składamy również przybyłym gościom:
🔹 Straroście Powiat Białobrzeski Sylwester Korgul
🔹 Wicestariście Bartłomiej Kowalczyk - wicestarosta białobrzeski
🔹 Burmistrzowi Adam Bolek - Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi
🔹 Komendantowi Powiatowemu KP PSP w Białobrzegach - st. bryg. Grzegorzowi Gozdkowi
🔹 Prezes zarządu Samorządowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach - Magdalenie Sieczak
🔹 Nadleśnictwo Dobieszyn, Lasy Państwowe - Grzegorzowi Dreli, Dorocie Popiel
🔹Naczelnik Wydziału Edykacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach - Pani Marlenie Tępińskiej
🔹 Wicedyrektor Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN Białobrzegi - Małgorzacie Jaszczyk
🔹 Dyrektor Przedszkole Niepubliczne Promyczek - Agnieszce Kornet-Marciszewskiej
A także nauczycielom, opiekunom, rodzicom i przybyłym gościom.

Widzimy się na kolejnej edycji Festwalu w 2027 roku.
Do zobaczenia 👋

06/05/2026

Adres

Ulica Krakowska 28
Białobrzegi
26-800

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:05
Wtorek 07:30 - 15:05
Środa 07:30 - 15:05
Czwartek 07:30 - 15:00
Piątek 07:30 - 15:05

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy PSSE Białobrzegi umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do PSSE Białobrzegi:

Udostępnij