07/05/2026
Wieczorne działania w rejonie rzeki Białka.
Kilkanaście minut przed godziną 22:00 Dyżurny Operacyjny SKKP PSP w Zakopanem otrzymał zgłoszenie o dwóch osobach uwięzionych na wysepce na rzece Białka.
W rejon działań udają się quad Can-Am oraz lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Ford w celu jak najszybszego dotarcia na miejsce i rozpoczęcia poszukiwań, ze względu na fakt, iż bateria w telefonie osoby zgłaszającej była na wyczerpaniu.
Ratownicy wyposażeni w sprzęt oświetleniowy, zlokalizowali osoby, które zostały ewakuowane i zabezpieczone.
Na pochwałę i podziękowania zasługuje postawa Pana Marcina Opioły, który pomógł nam szybko i sprawnie ewakuować osoby, wykorzystując swój prywatny pojazd Star 266. 🤝
Po przyjeździe do remizy dyżurny poinformował nas o kolejnym zgłoszeniu w m. Rzepiska. W trakcie dojazdu zastęp został zawrócony.