24/03/2020
Moi Drodzy!
Proszę Was o udostępnienie tej wiadomości 🙏
Rozprzestrzenianie się koronawirusa wymaga od nas ogromnej dyscypliny, gdyż tylko ograniczając nasze kontakty społeczne, możemy zminimalizować dramatyczne skutki epidemii.
Jak poinformował dziś Prezes Rady Ministrów, od 25 marca – od jutra – będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się. Uzasadnionymi wyjściami są tylko te do pracy, w celu zrobienia niezbędnych zakupów, pomocy osobom starszym, kupienia lekarstw, by wyprowadzić psa. Dla bialczan nie są to nowe ani zaskakujące regulacje, gdyż wdrażamy je z coraz większą skutecznością od kilkunastu dni.
Ograniczenia będą obowiązywały także w autobusach MZK – należy zachować dystans wolnego miejsca pomiędzy pasażerami. Zakazano zgromadzeń powyżej dwóch osób. Straż Miejska, która jeszcze przed ogłoszeniem stanu epidemicznego zwiększyła liczbę patroli w Białej Podlaskiej, będzie monitorowała sytuację.
Pamiętajmy! To są działania dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dbajmy o siebie nawzajem i bądźmy uważni.
Na chwilę obecną nie mamy stwierdzonego przypadku koronawirusa w Białej Podlaskiej. Wszyscy życzymy sobie, by, dzięki współdziałaniu i dyscyplinie, epidemia była dla nas jak najmniej dotkliwa. W dużej mierze sami na to wpływamy. Jak widzicie, nie czekamy tylko na wytyczne, lecz działamy, obserwując i analizując na bieżąco stan w naszym mieście.
Od ponad tygodnia apeluję niezmiennie o odpowiedzialne i rozsądne zachowania i wszyscy widzimy, że z każdym dniem coraz więcej mieszkańców Białej Podlaskiej tak właśnie postępuje. Dziękuję Wam za tę postawę. Bądźmy solidarni w tej trudnej walce.
Na szczególne uznanie w tych dniach zasługuje wysiłek pracowników sanepidu, personelu szpitala i pogotowia ratunkowego oraz POZ, pracowników zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i MOPS, Policji i innych służb mundurowych, wolontariuszy Caritas i ZHP oraz wszystkich, których praca nabiera dziś szczególnego znaczenia, jak np. sprzedawców. To od ich poświęcenia tak wiele będzie zależeć w najbliższym czasie. Wspierajmy ich przede wszystkim naszą odpowiedzialną postawą.
Godne podziwu są też oddolne inicjatywy pokazujące, że potrafimy się jednoczyć. Pamiętajmy o sąsiedzkiej pomocy osobom starszym i schorowanym ❤️🤝
Kochani! Damy radę! Podejmowane wyrzeczenia mają sens!