Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej realizuje zadania z zakresu zdrowia publicznego w Białej Podlaskiej i Powiecie Bialskim

01/06/2026

W Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2025/2026.

👏 Podczas wydarzenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, pani Renata Grądzka, wręczyła nagrody oraz złożyła gratulacje uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w konkursach wojewódzkich. Uroczystość zgromadziła najzdolniejszych uczniów z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, stanowiąc okazję do uhonorowania ich osiągnięć oraz podkreślenia znaczenia edukacji i rozwoju młodych talentów.

28/05/2026

🚭 Już w najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu . Z tej okazji serdecznie zachęcamy do odwiedzenia specjalnie przygotowanego punktu edukacyjnego w Przychodni Rejonowej Nr 1 „VENA” w Białej Podlaskiej przy ul. Narutowicza 35.

Na miejscu będzie można zapoznać się z materiałami edukacyjnymi na temat:
➡skutków palenia tytoniu i e-papierosów,
➡ korzyści wynikających z rzucenia palenia,
➡profilaktyki zdrowotnej oraz ochrony przed biernym paleniem.

To doskonała okazja, aby zrobić krok w stronę zdrowszego życia – dla siebie i swoich bliskich.

Zapraszamy!

Kontynuując działania kontrolne oraz  informacyjno-edukacyjne skontrolowaliśmy warunki sanitarno-higieniczne w Przedszko...
27/05/2026

Kontynuując działania kontrolne oraz informacyjno-edukacyjne skontrolowaliśmy warunki sanitarno-higieniczne w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej (placówka i teren wokół przedszkola, w tym plac zabaw) oraz przeprowadziliśmy pogadanki: z prezentacją multimedialną i zabawą ruchową ( grupa 5,6-latki), pogadankę połączoną z prezentacją/doświadczeniem (grupa 3,4-latki). Wśród starszaków podjęliśmy temat wad postawy, wad wzroku, ergonomii mebli, jak również tornistrów szkolnych, właściwego oświetlenia oraz aktywności ruchowej. Maluszki wypowiadały się na temat higieny osobistej, demonstrując jednocześnie prawidłowe zachowania/nawyki. Wspólnie uczestniczyliśmy w pokazie prawidłowego mycia rąk, zakrywania ust podczas kichania i kaszlania. Jednym z tematów był również aspekt czystości głowy. 👧🧒

W miesiącu maju skontrolowaliśmy trzy placówki w Terespolu: Żłobek Miejski, Przedszkole Miejskie oraz Akademickie Liceum...
26/05/2026

W miesiącu maju skontrolowaliśmy trzy placówki w Terespolu: Żłobek Miejski, Przedszkole Miejskie oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Sprawdziliśmy warunki sanitarno-higieniczne oraz przeprowadziliśmy działania edukacyjno-informacyjne wśród dzieci i młodzieży. Młodszych słuchaczy zainteresowaliśmy tematem związanym z wadami postawy, ergonomią mebli, wadami wzroku oraz higieną osobistą, pozytywnym wpływem płynącym z nawadniania organizmu. Licealistów włączyliśmy do rozmowy podejmując temat cyberuzależnień, wad postawy i wad wzroku oraz korzystnego wpływu z podejmowanych aktywności fizycznych.

25/05/2026

Miałyśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w II Edycji Pikniku „Zdrowa Ja”, organizowanego przez Bialską Radę Kobiet w Parku Radziwiłła 🌿

Podczas wydarzenia mogłyśmy zaprezentować nasze stoisko inspekcyjne oraz prowadzić działania profilaktyczne z zakresu zdrowia i uzależnień. Szczególną uwagę poświęciłyśmy profilaktyce uzależnienia od nikotyny, promując jednocześnie zbliżający się Światowy Dzień Bez Tytoniu 🚭

Rozmawiałyśmy o szkodliwości palenia tytoniu oraz sposobach radzenia sobie z nałogiem. Udzielałyśmy również informacji dotyczących profilaktyki boreliozy, zatruć grzybami, zdrowego stylu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej.

Dodatkowo wykonywałyśmy pomiary ciśnienia krwi, saturacji oraz tętna, zachęcając uczestników do regularnej kontroli swojego zdrowia.

Bialskiej Radzie Kobiet dziękujemy za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom za odwiedzenie naszego stoiska, inspirujące rozmowy i wspólnie spędzony czas! 😊

25/05/2026

        🚭 Już 31 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Bez Tytoniu.To dobra okazja, by zatrzymać się na chwilę i pomyśl...
22/05/2026



🚭 Już 31 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Bez Tytoniu.
To dobra okazja, by zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o swoim zdrowiu oraz codziennych wyborach.
Palenie tytoniu i korzystanie z wyrobów nikotynowych wpływa nie tylko na organizm palacza, ale także na zdrowie bliskich i otoczenia. Każdy dzień bez papierosa to krok w stronę lepszego samopoczucia, większej energii i zdrowszej przyszłości.

📅 31 maja — wybierz zdrowie i życie bez tytoniu.

22/05/2026

Za nami kolejne zajęcia w ramach programu „Młodzi Świadomi” Tym razem w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej! Uczniowie po raz kolejny pokazali, że młode pokolenie ma ogromny potencjał, otwarte głowy i chęć do działania. 💡👏
Dziękujemy za aktywny udział, ciekawe dyskusje i fantastyczną atmosferę!

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach! 💙

Adres

Warszawska 18
Biała Podlaska
21-500

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:00
Wtorek 07:30 - 15:00
Środa 07:30 - 15:00
Czwartek 07:30 - 15:00
Piątek 07:30 - 15:00

Telefon

+48833444160

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej:

Udostępnij