06/11/2022
Prezes żyje w swojej "bańce". I nikt z jego bliskich współpracowników nie ma na tyle odwagi żeby mu powiedzieć że świat, tak na prawdę, wygląda zupełnie inaczej 😡
Polityka „prorodzinna” .ego i *S opiera się na atakach na Polki 😡
Brak dostępu do żłobków i przedszkoli, niskie pensje młodych osób oraz horrendalnie wysokie ceny mieszkań to rzeczywistość, z którą muszą mierzyć się młode Polki i młodzi Polacy. Problemem pozostaje także brak legalnej i bezpiecznej aborcji, ograniczony dostęp do badań prenatalnych, nierefundowana antykoncepcja oraz in vitro i nieistniejąca edukacja seksualna. Wiele kobiet boi się zajść w ciąże ze względu na możliwość wystąpienia komplikacji w ciąży i brak wsparcia ze strony państwa. To wszystko odbiera polskim rodzinom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Tymczasem upatruje przyczyny niskiej dzietności w Polkach 😡
Polska musi wreszcie stać się opiekuńczym państwem z łatwym dostępem do dobrych usług publicznych. Państwem, które dba o zdrowie reprodukcyjne społeczeństwa. Państwem, które prowadzi odpowiedzialną politykę prorodzinną i wspiera młodych. Zadbamy o to już niedługo - po wygraniu nadchodzących wyborów.
Pamiętajcie: prawa reprodukcyjne są prawami człowieka!