04/02/2021
Jak sądzicie, czemu GDOŚ już 3 lata rozpatruje odwołania od przebiegu trasy S7 przez Bielany i Bemowo?
Przebieg trasy nie zastał uzgodniony ani z wojewódzkim, ani stołecznym konserwatorem zabytków, sądzicie, że decyzja obroni się przed WSA/NSA.
Projektanci GDDKiA wlot trasy tunelu zaprojektowali w fosie Fortu Wawrzyszew - wiedzieliście o tym?
To chyba na zasadzie, że papier zniesie wszystko... 😂😂😂
Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w wydała kolejne postanowienie w sprawie wydłużenia terminu rozpatrzenia odwołań do decyzji środowiskowej wydanej dla S7 przez Bielany i Bemowo, tym samym okres ich rozpatrywania wyniesie co najmniej 3 lata !!!
W ramach odwołań ocenia m.in prawidłowość przebiegu trasy w kontekście kolizji z obiektem wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych, tj Fortem Wawrzyszew Twierdzy Warszawa.
Jak widać projektanci GDDKiA zaplanowali wlot tunelu trasy w fosie fortu, jednocześnie rozwiązanie takie nie zostało uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Na ocenę tej wadliwej decyzji GDOŚ potrzebuje już 3 lat.
Może zastanawiają się jak ten zabytek przesunąć 🤔???
Naszym zdaniem prosty program do edycji grafiki powinien tu wystarczyć. ... projektanci z Koziej Wólki...
Przez te trzy lata GDDKiA na różne działania przygotowawcze wydała kilka-kilkanaście mln zł.