03/04/2022
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym otrzymałem niezwykle smutną informację o odejściu z tego świata wielkiego człowieka i przyjaciela KNBN WAT - dr. Leszka Lisieckiego. Ci z Państwa, którzy są nieco starsi lub podobnie jak ja są absolwentami, którzy wyszli spod skrzydeł Pana Doktora - z pewnością głęboko w sercu mają człowieka, który zawsze potrafił postawić do pionu wszystkich "fraglesów". Naukowca, który jak nikt potrafił wyjaśnić najtrudniejsze zawiłości ekonomii.
Nosiłem się od roku z zamiarem zatelefonowania do Pana Pułkownika, zapytania, czy w jakikolwiek sposób mogę pomóc, potwierdzenia emerytowanemu pracownikowi WAT, że wciąż o nim pamiętamy i nigdy nie zapomnimy. Dr Lisiecki pomagał bowiem zawsze. Wszystkim. Niestety już nie zdążę, co powinno nam wszystkim dać do myślenia, a w szczególności naszym młodszym kolegom, abyśmy nie tracili czasu na bzdury, nie odkładali tego co ważne na później, ponieważ jutra może już nie być.
Doktorze Leszku, jestem pewien, że będziesz tam na górze ustawiał dalej wszystkich do pionu, kierował na ścieżkę prawdy naukowej i kształtował tym co po sobie pozostawiłeś - kolejne pokolenia dobrych ludzi.
Informację o pogrzebie są dostępne pod linkiem nekrologu: https://heronpogrzeby.pl/nekrolog/pplk-leszek-lisiecki/.
Cześć Twojej pamięci!
Łącząc się w żalu z bliskimi Pana Doktora, przyjaciółmi, pokoleniami studentów, doktorantów i pracowników WAT.
Przewodniczący KNBN WAT,
Łukasz Kominek.